Kunštát udeřil v závěru obou poločasů

Před utkáním byl papírový favorit zápasu jasný, nicméně zápas ukázal pravý opak. Lednice byla v tomto zápase lepším mužstvem, své příležitosti však nevyužila.

FK KUNŠTÁT - TJ MORAVAN LEDNICE 2:0 (1:0)

Branky: 45. Janíček M., 93. Bělehrádek T.

Sestava FK Kunštát
I. Loukota - T. Bělehrádek (93. L. Doležal), M. Štencl (70. M. Ščučka), T. Gracias, T. Choruk (46. J. Havlík), V. Bezděk, D. Macko (70. T. Adámek), M. Janíček, M. Zlatníček (52. L. Málek) , J. Baňa, R. Zeman

Sestava TJ Moravan Lednice
L. Prokop - T. Krejčí, T. Pálka, D. Bucňák (71. L. Vala), Y. Brovchenko, T. Wolgemuth, N. Klimovič, T. Horčička, O. Osička, P. Simandl, P. Mach

ŽK: 17. T. Gracias - 30. N. Klimovič, 48. T. Krejčí, 61. T. Wolgemuth.

V utkání jsme podali velmi dobrý výkon, měli jsme více ze hry a hru v podstatě kontrolovali.

Bohužel šance jsme neproměnili. Inkasovali jsme v závěru poločasu, kdy špatně odvrácený centr domácí proměnili ve vedoucí gól. Šance našeho mužstva neproměnili Simandl, Pálka a Klimovič. V samém závěru při snaze našeho mužstva o vyrovnání pečetil výhru domácích kanonýr Bělehradek

Jistě potěší pochvala domácího trenéra Vladana Horáka, že si jeho mužstvo vítězství určitě  nezasloužilo. Pozitivních ohlasů na dnešní výkon je řada, to nám však k bodům nepomůže.

Snad se podaří v týdnu dobře potrénovat a připravit se na domácí derby s Mutěnicemi, které dnes doma úhrály 1 bod při remíze 3:3 s Rajhradicemi.

Report: TJ Moravan Lednice

Ohlasy k zápasu

Vladan Horák (trenér)
:
Pro náš tým velice náročné období. Ze zimní přípravy jsme si přenesli několik vleklých zranění klíčových hráčů (Hanák, Adamec ani nenastoupili). Macko byl celý týden v klidovém režimu, zápas hrál pod prášky a za cenu zhoršení svého zdravotního stavu. Vypomohli nám formou krátkodobého přestupu dva naši odchovanci Matěj Ščučka, Lukáš Doležal, kteří hostují v Blansku. Dále nám FK Blansko k tomuto zápasu uvolnilo talentovaného Lukáše Málka. Blanenskému klubu za to patří velký dík. Všichni tři zmínění sehráli důležitou roli, Lukáš Málek dokonce asistoval u gólu na 2:0. Výše zmíněné souvislosti se logicky promítnuly i do obrazu zápasu. Největší rezervy byly viditelné na hře naší záložní řady. Vypadávala nám kombinační součinnost. Když bylo ve druhém poločase potřeba se více porvat o odražené míče, chybělo nám represinkové chování. Všichni naši hráči to ale umí a v přibývajících zápasech nepochybuji, že se ještě výrazně zlepšíme. Obrovsky nás ale těší, jak dobře jsme jako tým bránili. V právě odehraném kole jsme jako jediní s Ráječkem nedostali gól což je skvělá vizitka. Top výkon převyšující všechny ostatní na hřišti předvedl Ivo Loukota v brance a konečný výsledek jde hodně za ním. Velké ocenění pro hosty. Lednici sice chybí více bodů z podzimu. Dnes se ale prezentovala vynikajícím výkonem a oproti jiným týmům z KP fotbalově rozhodně v ničem nezaostává. Pokud se jí na to podaří v dalších kolech navázat, jejich záchrana v soutěži nemusí být nereálná.

Zdroj: https://fotbalunas.cz/zapas/480231/
Autor: Petr Florián