Fotbalista roku 2023 - velký úspěch pro Žijeme Hrou

V pátek, 2. února byla v sále KD v Rájci - Jestřebí vyhlášena anketa Fotbalista roku 2023 okresu Blansko. Jednalo se o jubilejní 20. řočník, kterou pořádá Okresní fotbalový svaz Blansko. Fotbalový klub Žijeme Hrou zde zanechal velkou stopu. Své zástupce jsme měli nejen v mládežnických kategoriích, ale i mezi dospělými.

V kategorii přípravek, žáků a dorostu se vyhlašovali vždy 3 hráči bez určení pořadí. U nejmenších přípravek byl vyznamenám Ondřej Lepka z Lysic, u žáků talentovaný brankář Vojtěch Hruška z Kunštátu. A aby toho nebylo málo, mezi nejlepší trojicí dorostenců se umístil odchovanec Žijeme Hrou, aktuálně hráč FK Blansko - Vladislav Němec. Nově byla v anketě vyhlášena také kategorie Talentovaná hráčka, kde byla oceněna také hráčka Žijeme Hrou - Tereza Tomanová ze Svitávky.

V mužské kategorii byla vyhlášena šestice hráčů hrajících v okresních soutěžích a šestice hráčů startujících v krajských a vyšších soutěžích. Velkého ocenění za své letošní výkony získala opora FK Kunštát - Tomáš Bělehrádek, který se umístil v TOP 6 hráčů krajských soutěží. Tomáš celé mládežnické období od přípravek, přes žáky a dorost odehrál v Žijeme Hrou. Dál pak volně přešel do prvního kunštátského týmu hrající krajský přebor. Tomáš se v uplynulé sezóně stal se 16 góly druhým nejúspěšnějším střelcem krajského přeboru. Během aktuálního podzimu pokračuje tam kde v předešlém soutěžním ročníku skončil. Kunštátskému rychlíkovi se už podařilo vstřelit 10 branek a celé jaro má ještě před sebou. Působí také jako trenér v mládežnických kategoriích Žijeme Hrou.

Ze všech zaslaných hlasů fotbalových klubů okresu Blansko byl vyhlášen absolutní vítěz ankety, jímž se stal Štěpán Alexa hrající za TJ Sokol Bořitov. Štěpán za podzim nastřílel v okresním přeboru 16 gólů a s mužským týmem Bořitova se aktuálně pohybuje na třetím místě tabulky.

Dále byli oceněni rozhodčí a do pomyslné „Síně slávy“ byla uvedena fotbalová osobnost. Udělovalo se také ocenění za trenéra roku, kterým se stal po sečtení všech hlasů trenér FC Boskovice Jan Havlíček.

Kompletní pořadí jednotlivých kategorií:

Kategorie krajské a vyšší soutěže - TOP 6

• Tomáš Bělehrádek (FK Kunštát)
  • Filip Holman (FK Blansko)
  • Jan Novák (FC Boskovice - Letovice)
  • Miloš Pokorný (FC Boskovice - Letovice)
  • Richard Sedlák (TJ Vilémovice)
  • Tomáš Crhonek (TJ Vilémovice)

Kategorie okresní soutěže - TOP 6

• Štěpán Alexa (TJ Sokol Bořitov) - absolutní vítěz
  • Marek Niessner (FC Boskovice - Letovice)
  • Marek Hloch (FK Vysočany-Šošůvka)
  • Tadeáš Kosek (FK Vysočany-Šošůvka)
  • Vít Bednář (SK Moravan Svitávka)
  • Tomáš Štafa (SK Olympia Ráječko)

Kategorie dorostu:

• Vladislav Němec (FK Blansko)
  • Štěpán Dvorský (FK Rájec - Jestřebí)
  • Leoš Marek (FC Boskovice - Letovice)

Kategorie žáků:

• Vojtěch Hruška (Žijeme Hrou)
  • Tadeáš Svoboda (FC Boskovice - Letovice)
  • Petr Valášek (RDR Akademie)

Kategorie přípravky:

• Matyáš Zouhar (FK Blansko)
  • Mikuláš Krejčí (FC Boskovice - Letovice)
  • Ondřej Lepka (Žijeme Hrou)

Kategorie talentovaná hráčka:

• Tereza Tomanová (Žijeme Hrou)

Kategorie trenér roku:

• Jan Havlíček (FC Boskovice)

Kategorie rozhodčí roku:

• Štěpán Burgr

Osobnost roku:

• Miroslav Zemánek

Všem oceněným gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci fotbalu nejen v našem regionu.

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 1036 | Posledních 7 dnů: 236 | Poslední den: 16