Zimní příprava 2024: Lednový blok se vydařil. V únoru čekají naše týmy zápasové prověrky.

Lednový blok se vydařil

Lednový blok zimní přípravy mají mužské týmy za sebou a vyhodnocení této části je pozitivní. Tréninkové jednotky absolvovalo velké množství hráčů A a B týmu.

Vrcholem lednového bloku bylo kondiční soustředění v Milovech na Vysočině od 25. do 28. ledna.

Kromě nemocných Davida Macka, Marka Štencla a studijně vytíženého Jiřího Konečného, se soustředění účastnil kompletní kádr A mužstva doplněný hráči juniorky.

Na Milovech hráči podstoupili celkem 6 tréninkových jednotek, kde si sáhli na dno svých fyzických sil. Běžecké tréninky byly laděné směrem k rychlostní vytrvalosti. V celkové kilometráži naši fotbalisté naběhali během 4 dnů čtyřicet kilometrů. Náročné tréninky doplnil fotbálek, ve kterém nechyběly velké emoce.

Dostalo se i na individuální pohovory všech hráčů A týmu s realizačním týmem. Proběhlo vyhodnocení podzimní části a bavili jsme se o týmových a individuálních cílech pro jarní část. Během čtyř dnů jsme úžasně stmelili partu.

Důležitá zpětná vazba přichází od hráčů, kteří se po absolvování lednového bloku cítí velmi dobře a těší se na únorovou porci přípravných zápasů.

Únorový blok zahájen kvalitním utkáním se Svratkou Brno

V sobotu 3. února podali naši hráči solidní výkon proti brněnské Svrtatce.

Oboustranně velmi kvalitní zápas v tempu a rychlosti jsme vyhráli 3:2.

FK Kunštát - FC Svratka Brno 3:2 (0:1), branky: Janíček, Bezděk, Havlík.

Co se týká kádru A týmu, prioritou je příchod devětadvacetiletého ukrajinského fotbalisty Tarase Choruka. O jeho příchodu budeme jednat se Svitávkou. Taras se s námi v tréninkovém procesu připravuje už od srpna minulého roku. V utkání proti Svratce ukázal, že je to hráč se schopnostmi, stát se okamžitě součástí základní sestavy.

I vzhledem k tomu, že momentálně celý kádr je zdravotně v pořádku, je cítit v týmu zdravá konkurence. Aspekt, kdy nikdo nemá místo v sestavě jisté, určitě požene naše hráče výkonnostně dopředu.

Program přípravy mužských týmů v únoru:

3.2. 17:00 FK Kunštát A - FC Svratka Brno 3:2 (0:1), branky: Janíček, Bezděk, Havlík.

7.2. 18:00 modelové utkání FK Blansko U19 (doplněno muži) - FK Kunštát, hráči dle nominace (UT Blansko)

10.2. 10:00 TJ Svitavy - FK Kunštát A (UT Svitavy)

14.2. 18:00 modelové utkání FK Blansko U19 (doplněno muži) - FK Kunštát, hráči dle nominace (UT Blansko)

17.2.   9:00 FK Blansko U17 - FK Kunštát C (UT Blansko)