B mužstvo v derby vyhořelo

Na čtvrté kolo nám los přichystal utkání na horké půdě, a to sice s celkem Olešnice. Již od prvních minut jsme museli čelit nebezpečným útokům, které pramenily z našich chyb a nepřesností. Celek domácích se na utkání nachystal lépe, než my a bylo to ve hře znát. V každém souboji byli rychlejší a důraznější. Už ve 2. minutě se domácí útočník, se kterým si naše defenziva po většinu zápasu nevěděla rady, dostal do úniku, kde ho však vychytal Holík. Ale do vedení jsme šli my, když ve 4. minutě po faulu na Kuruce proměnil penaltu Vlasák. Branka nás nenakopla a dál jsme za soupeřem zaostávali. Na druhé straně byl v 11. minutě po rohovém kopu faulován hráč Olešnice a tak možnost pro skórování z pokutového kopu měli i domácí. K jejich smůle to však výborně chytající Holík nedopustil. Kdybychom proměnili jeden z našich brejků, možná by mělo utkání jiný spád. Bohužel se tak nestalo. Ve 23. minutě měl soupeř k dispozici přímý kop, který přesnou střelou přes zeď proměnil, čímž vyrovnal. Tempo hry stále diktovala Olešnice. Díky jejich rychlé práci s míčem a bezchybnému přechodu z defenzivy do ofenzivy jsme byli po většinu zápasu pod tlakem. V 31. minutě šli domácí do vedení, když po rohovém kopu střelou na zadní tyč nedali našemu brankáři šanci. Do konce poločasu další branka nepadla, a tak jsme šli do kabin za docela „přívětivého“ stavu.

Druhá půle se moc od první nelišila. Soupeř byl aktivnější, měl víc ze hry. Kdybychom srovnali, kdo ví. Fotbal se však na kdyby nehraje. Nepoučili jsme se z chyb, ze kterých soupeř těžil v prvním poločase. V 56. minutě domácí celek ještě přidal branku a změnil stav na 3:1. Naděje svitla v 70. minutě, kdy po červené kartě musela Olešnice dohrávat v deseti. I když nás bylo o jednoho víc, hra vypadala neustále stejně, domácí nás i nadále přehrávali. Aby toho nebylo málo, v 81. minutě přidali po brejku další branku a bylo rozhodnuto. Utkání, ve kterém kdekdo čekal vyrovnaný souboj, bylo jednostranné. Výsledek mohl vypadat jinak, kdyby některé šance domácích skvěle nevychytal náš gólman Holík. Nezbývá, než tento nezdar hodit za hlavu a nachystat se na další utkání, které naše rezerva sehraje v sobotu na domácím hřišti proti týmu Kořence. Zápas začíná v 16:30.

FC Olečnice - FK Kunštát "B" 4:1 (2:1)

Branky: Josef Vlasák

Sestava: Tomáš Holík, Josef Vlasák, Ondřej Loukota, Robert Vichta (Petr Krása), Aleš Zámek, Dušan Janča (Lukáš Mareček), David Bednář (Martin Blažek), Tomáš Záboj, Vratko Kuruc, Karel Stehlík, Zdeněk Bednář

Počet návštěv: 270864
Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17