Bývalý hráč a trenér Kunštátu pan Miroslav Horák oslavil 60. narozeniny.

Bývalý fotbalista a trenér Kunštátu pan Miroslav Horák oslavil 9. ledna 60. narozeniny.

Jako hráč byl Míra Horák v roce 1981 u historického postupu A mužstva do krajské 1. B třídy (pozn. Postupový kádr byl následující: Uvízl, Klíma, Smetana, Konopáč, Konečný, Šmerda, Z. Havlíček, Horák, J. Havlíček, Bousek, Roman Tandler, Řehoř, Koďousek a brankáři Došlý a Tenora).

V sezóně 1985 - 1986 postoupil s Kunštátem do 1. A třídy (pozn. V roce 1986 tvořili kádr A mužstva tito hráči: Konopáč, Řehoř, Horák, Uvízl, Bousek, Fikes, Došlý, Klíma, Novotný, Šváb, Šmerda, Tandler, Bednář, Záboj, Trubák, bratři Španělovi, s vedoucím mužstva Vaněrkou).

Později se Miroslav Horák věnoval v Kunštátě trenérské činnosti. Společně s Petrem Loukotou v kategoriích přípravek a žáků vychovali pro Kunštát spoustu talentovaných fotbalistů.

Léta 1999-2003 byla doslova hvězdným obdobím kunštátského fotbalu. Kromě vynikajících výsledků žáků a dorostenců dokázalo A mužstvo postoupit, tentokrát z prvního místa I.A. třídy, do župního přeboru. Miroslav Horák působil u A mužstva jako asistent trenéra Rudolfa Tandlera.

Fotbal neminul ani oba potomky Miroslava Horáka. Dcera Karolína hrála dlouhé roky fotbal nejdříve v chlapeckých týmech a později za ženy FK Kunštát. Syn Vladan je současným trenérem Kunštátu.

Kladný vztah ke sportu mají i všichni tři vnuci pana Horáka. Nejstarší Eliáš už hraje za předpřípravku a mladší přípravku. Mladší Kryštof a Matěj se účastní tréninků pohybové školičky...

V současné době Míra Horák bydlí v Adamově. Udržuje si však velmi dobrý fotbalový přehled a dění okolo všech týmů Kunštátu detailně sleduje. Každý rok se mimo jiné aktivně účastní prosincového dobročinného turnaje.

FK Kunštát přeje Mírovi všechno nejlepší k narozeninám, pevné zdraví a spoustu životních radostí!

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17