Fotbalové i herecké hvězdy bavily diváky v Kunštátě

Oslava s plnou parádou. V Kunštátě si připomněli 80 let kopané. A pro návštěvníky připravili vskutku parádní menu. Kromě turnaje žáků, zápasu mezi domácím A týmem a výběrem okresu Blansko, bohatého doprovodného programu bylo pověstnou třešničkou na dortu utkání kunštátských legend proti All Stars teamu.

V dresu výběru hvězd se představili fotbalisté Ladislav Vízek, Jiří Novotný, Vladimír Šmicer, Michal Horňák, Libor Sionko či Jiří Jarošík, herci Jakub Kohák, Roman Skamene, Sagvan Tofi a další. Mnozí z nich dokázali, že fotbal nezapomněli hrát ani po skončení aktivní kariéry.

Krásný dloubáček Michala Horňáka, parádní křížná střela Vladimíra Šmicera, sólo Ladislava Vízka a mnohé další akce pohladily oči i duši fotbalových příznivců. Gólu se dočkal i herec Roman Skamene, když proměnil svůj asi dvacátý šestý samostatný nájezd. Snažili se i domácí, ale na hvězdný tým to tentokrát nestačilo.

Užili si lovci autogramů i fotografií, šťastlivci si odnesli domů i fotky vlastnoručně podepsané od nejlepšího fotbalisty planety Lionela Messiho.

Fotbal má historii

V letošním roce slaví kunštátský fotbal 80 let. První zápasy odehrál klub na pronajatých loukách pod sochou T. G. Masaryka v Rudce. Slibně se rozvíjející sport přerušila válka. Po nadšení z konce světového konfliktu zavládlo rozčarování, protože nebylo kde hrát. Další rozvoj kunštátské kopané začal až s vybudováním nového hřiště začátkem padesátých let.

Kunštát se dlouhodobě pohyboval v okresních soutěžích. Až v roce 1981 poprvé postoupil do I. B třídy a v krajských soutěžích setrval bez přestávky dodnes. K nejúspěšnějšímu období patří sezony 1997/1998 a 1999/2003, kdy hrál krajský přebor. Za úspěšným tažením stál především Jan Koďousek, který byl po dlouhá léta duší kunštátské kopané. Na pár let se Kunštát podíval až do I. B třídy, nyní klub hraje druhým rokem I. A třídu. Od roku 1994 má Kunštát travnaté hřiště. V roce 2004 byly otevřeny nové kabiny a v loňském roce nová tribuna.

V Kunštátě působila řada skvělých fotbalistů. Rudolf Tandler - mistr ČSSR staršího dorostu a dlouholetý hráč druholigového Bohumína, Miroslav Uvízl - bývalý hráč Zbrojovky a Sparty, Milan Klíma - bývalý hráč Královopolské Brno, z těch mladších Jan Doležel - reprezentant do 17 let a mnoho dalších.

Posledních 30 dnů: 1024 | Posledních 7 dnů: 222 | Poslední den: 18