Trenér A týmu Vladan Horák: Ze zimní přípravy mám dobrý pocit.

V neděli 20. března zahájí fotbalisté A mužstva jarní část soutěže na hřišti Rajhradic. Za uplynulou zimní přípravou se ohlíží trenér Vladan Horák.

Vyhodnocení zimní přípravy A týmu: „Přípravu jsme zahájili 14. ledna. V lednovém bloku jsme využívali k tréninkům domácí hřiště s umělou trávou a sportovní halu ve Svitávce. Ve Svitávce byl na programu futsal a posilovna. Ani nám se ze začátku nevyhýbaly různé karantény nebo si kluci prodělali covid.

Začátkem února jsme vstoupili do nejdůležitější části zimní přípravy. Každou středu jsme dojížděli k tréninkům na umělou trávu do Blanska. Tréninkový proces už byl doplněn o velmi kvalitní přípravné zápasy.

U některých hráčů jsme přes zimu řešili dlouhodobá zranění. Bohužel smutnou realitou je, že kvůli dlouhodobým a vleklým problémům s kolenem musel fotbalovou kariéru ukončit Michal Skoček. Ten nám na hřišti bude nesmírně chybět. Řešíme Michalovo případné zapojení a pomoc v rámci realizačního týmu. Byli bychom rádi, kdyby se to do budoucna podařilo. V tento moment Michalovi děkuji za vynikající reprezentaci kunštátského fotbalu.

V případě Radka Dvořáčka, který taky dlouhodobě laboroval s kolenem, vše směřuje k jeho návratu na hřiště. Radek už má za sebou několik tréninků, vypadá dobře a brzy bude připraven nastoupit i do mistráku.

Všechny tréninkovém jednotky na velkém hřišti v Blansku jsme absolvovali vždy v počtu 20 a více hráčů. Ve velkém množství se zapojovali i kluci z juniorky nebo Celticu. S tréninkovým procesem a přístupem hráčů jsem maximálně spokojený. Kluci dobře znají své tělo, každý ví, co potřebuje. V tomto ohledu se každý z hráčů velmi svědomitě připravoval. Byli i tací, kteří si přidávali navíc třeba v posilovně. Kluci za to zaslouží absolutorium.

V přípravných zápasech jsme ladili obraz a kvalitu naší hry. A řekl bych, že jsme se nachystali dobře. Vše mělo tendenci gradace. Herně nejpovedenější výkon přišel opravdu v té generálce. Proti Ratíškovicím jsme byli prakticky celý zápas lepším týmem. O to víc potěšilo, že jsme to vyjádřili i výsledkově. Z každého utkání přípravy jsme si ale odnesli cenné informace. Například ve Svitavách jsme vysoko prohráli, odnesli jsme si ale spoustu zkušeností směrem do obranné fáze.

Samozřejmě jsme řešili i to, že na jaře už nemůžeme stavět na gólech Marka Štencla. Máme ale několik variant, jak můžeme do zápasů nastoupit. Sestavu i způsob hry budeme upravovat i podle toho proti jakému soupeři budeme hrát. Řekl bych, že naše hra se stala víc variabilní. Na mladých hráčích je vidět, že se zase o kus posunuli. K výborné fyzické připravenosti přidali i větší herní vyzrálost. Ti starší fotbalisté dodávají potřebnou myšlenku a zkušenost. Dohromady nám to ladí.

Ze zimní přípravy mám velmi dobrý pocit a je potřeba poděkovat za přístup i hráčům juniorky a Celticu.

Věřím, že se nám poctivou práci podaří přenést i do mistrovských zápasů a budeme fotbalem bavit sami sebe i všechny diváky.“

Výsledky přípravných utkání A týmu FK Kunštát v zimní přípravě únor - březen 2022

12.2. SK Olympia Ráječko - FK Kunštát 2:1 (1:0), branka: Novotný.

19.2. TJ Svitavy - FK Kunštát 4:0 (1:0)

27.2. FK Kunštát - TJ Sokol Protivanov 10:4 (6:2), branky: Zeman A. 2, Adámek 2, Sehnal 2, Macko, Bělehrádek, Novotný, Boček.

5.3. SK Pernštejn Nedvědice - FK Kunštát 0:6 (0:2), branky: Zeman A. 2, Baňa 2, Sehnal, vlastní.

12.3. FK Baník Ratíškovice - FK Kunštát 1:3 (1:0), branky: Sehnal 3.

Posledních 30 dnů: 946 | Posledních 7 dnů: 218 | Poslední den: 5