Zimní příprava: A tým a juniorka o víkendu sehráli kvalitní zápasy.

A tým: hráno v sobotu 12.2. v 18.00 UT Blansko

FK Kunštát - SK Olympia Ráječko 1:2 (0:1)

Branka: 60. Novotný

Nastoupili: Loukota - Nečas, Zeman R., Gracias, Bezděk, Hanák, Konečný, Zeman A., Novotný, Bělehrádek, Sehnal, Janíček, Sedláček, Dvořáček S.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: " V sobotu jsme nastoupili proti týmu, který se nachází v jiné fázi zápasové přípravy než my. Pro nás to bylo první přípravné utkání, zatímco pro Ráječko již 5. zápas. Větší rozehranost soupeře se promítla do obrazu hry v prvním poločase. Ráječko hrálo aktivně a mělo kombinačně daleko více ze hry. Jejich akce ale končily většinou ještě před naším pokutovým územím. Gól jsme dostali 4 minuty před poločasem, když jsme ztratili míč na polovině hřiště a rychle nezavřeli středový prostor před naší obranou čtverkou.

Druhý poločas měla naše hra velmi dobré parametry a v rozmezí 45.- 85. minuty jsme předvedli velmi dobrý výkon. Běžecky jsme dokázali obsáhnout mnohem větší prostor než v první půli, byli jsme agresivní a dokázali soupeře dostat pod tlak. V 60. minutě vyrovnal pěknou křižnou střelou Tom Novotný. V 70. minutě jsme mohli otočit výsledek. Nejdřív Marek Sehnal neprostřelil dobíhající obránce a po něm na míč nedosáhnul Víťa Bezděk.

V závěrečné pětiminutovce nás Ráječko dostalo pod tlak a po křídelní akci vstřelilo gól na konečných 2:1. Pro nás na začátku zápasové připravy výborné utkání s kombinačně kvalitním soupeřem."

B tým: hráno v neděli 13.2. v 17.00 UT Boskovice

FK Kunštát - MKZ Rájec Jestřebí 0:3 (0:2)

Nastoupili: Šmerda O. - Bednář, Blažek, Staněk, Komárek M., Adámek, Konečný, Horák O., Zlatníček, Baňa, Boček Vít., Dvořáček S., Novotný.

Hodnocení utkání trenéry Vítězslavem Bočkem a Vladanem Horákem: " Proti týmu hrajícímu 1.B třídu jsme neměli dobrý vstup do zápasu. Rájec v jejíž sestavě nastopilo spoustu zkušených fotbalistů byla v prvním poločase jasně lepší. My se v první pětačtyřicetiminutovce nedokázali srovnat s nátlakovou hrou soupeře, hráli jsme daleko od hráčů a zůstávali pozadu v běžeckých i osobních soubojích. Toho Rájec hned dvakrát gólově využila. Po změně stran už se hra daleko více vyrovnala. Měli jsme dobré kombinační pasáže na polovině soupeře a vytvořili si šance. V té největší neproměnil Víťa Boček a pěkná střela Jirky Konečného skončila na břevnu. Naopak Rájec po jedné z brejkových situací přidala ještě třetí branku. Z pohledu úrovně a tempa hry pro naše hráče velmi kvalitní zápasová konfrontace. "