Muži B - zhodnocení podzimu 2021 Vítězslavem Bočkem

Muži B - zhodnocení podzimní části trenérem Vítězslavem Bočkem:

„ Hodnocení půlsezony začnu statistikami. 3. místo, ztráta pěti bodů na prvního. Třetí nejlepší útok se 40 vstřelenými góly. Společně s Jedovnicemi druhá nejlepší obrana, s 20 obdrženými góly. Nejmladší hráč, který zasáhl do utkání – Matěj Zlatníček (16 let).

Vcelku uspokojivé informace. Nicméně co mě opravdu z dlouhodobého hlediska těší, je plnění našich cílů. A to je provázanost s A týmem i C týmem. Zapracovávání mladých talentovaných hráčů do dospělého fotbalu. Už teď mohu říct, že se nám tento proces daří a hráči, jako jsou Konečný, Novotný, Bělehrádek, Baňa, Sedláček, Zlatníček a další, si z dorostu přenášejí do dospělého fotbalu dynamiku, výborné individuální fotbalové schopnosti a neztrácejí ani po silové, či soubojové stránce. Samozřejmě béčko není jen o mladých hráčích, a i zde se nám daří sestavu kombinovat s hráči zkušenějšími (Nečas, Horák Vlastislav, Videman, Zámek, Staněk, Bednář David, …) až po ty nejzkušenější (Adámek, Boček, Trávníček, …) A myslím, že si tato kombinace sedla a nese své ovoce.

Při podrobnějším pohledu na podzimní část sezony, musím zmínit nepříliš povedené utkání s Letovicemi, kde jsme o body přišli díky ztrátě koncentrace a individuálním chybám. Podobně jsme na tom byli i v zápase s Černou Horou. Zde to bylo o nás, o našem rozpoložení a proměňování šancí v úvodu. I z těchto zápasů si neseme určité poznatky a vědomí, kde máme ještě rezervy a na čem dále pracovat.

Na druhou stranu těch pozitivních poznatků je mnohem více. V utkáních s Jedovnicemi (3:1), v Olešnici (1:2) a například s Rudicí (2:2) byla vidět na naší straně velká fotbalovost a herní převaha. Bylo zajímavé pozorovat, jak se tým dokáže herně a kombinačně prosadit proti tradičně silným soupeřům.

Vrcholem podzimu byl dvojzápas s vedoucími Drnovicemi. Dlouho jsem nezažil dva tak rozdílné zápasy se stejným soupeřem. Obě utkání od sebe dělil cca měsíc a po nepovedeném zápase v Drnovicích jsem byl zvědav, co s hráči odveta udělá. Odpověď mi kluci dali naprostou jasnou, a to bylo drtivé vítězství a jednoznačná převaha a kvalita na naší straně. Náš nejlepší podzimní zápas.

To vše je odraz kvalitního tréninkového procesu a spolehlivé komunikace napříč všemi mužskými a dorosteneckými týmy. Je vidět, že kluci nevnímají jen míč, ale i prostředí, ve kterém se pohybují.

Na to vše se budeme snažit navázat v zimní přípravě, kde sehrajeme přípravná utkání se silnými soupeři, jako je například Svitavský B tým, hrající 1.A třídu Pardubického kraje.

Děkuji kolegům a hráčům za spolupráci a všem přeji v této nelehké době hodně psychických sil, pevné zdraví a klidné Vánoční svátky. „

Posledních 30 dnů: 961 | Posledních 7 dnů: 233 | Poslední den: 17