Juniorka na úvod v okresním přeboru vítězně

Sokol Bořitov – FK Kunštát B 2:3 (0:2)

Branky: 55. Nesvadba, 75. Vorlický – 12. Sehnal, 20. Baňa, 72. Novotný

Sestava Kunštátu: Pečinka – Dvořáček S. (81. Tenora M.), Komárek M., Adámek, Bednář D. (K), Konečný, Novotný (80. Horák O.), Baňa (78. Doležel), Sehnal, Horák Vls., Bělehrádek.

Hodnocení trenérů Vítězslava Bočka a Vladana Horáka: „ Naše juniorka měla velmi dobrý vstup do utkání. Po dvaceti minutách jsme vedli už o dva góly, když se trefil Marek Sehnal a pěkně hlavičkou Dominik Baňa. 0:2.

Celý první poločas se nesl ve znamení velké dominance našeho týmu. Měli jsme velmi dobrou přechodovou fázi. Kombinačně středem hřiště i po stranách jsme si vytvářeli velké množství šancí.

Prvnímu poločasu chybělo z naší strany jediné, lépe vyřešit finální fázi a odskočit soupeři na více než dvoubrankový rozdíl.

Po změně stran se obraz hry příliš neměnil. Náš tým byl v častém držení míče na polovině soupeře. V úvodní desetiminutovce jsme ale neproměnili dvě slibné šance. A tak se skóre měnilo na druhé straně, když míč propadnul k útočníku Bořitova po naší nekomunikaci v obraně. 1:2.

Dvoubrankový náskok nám opět vrátil pěknou střelou z dálky Tom Novotný. 1:3. O chvíli později jsme po našem zaváhání v obraně nabídli gól Jirkovi Vorlickému. 2:3.

I přes velké množství rohových kopů před domácí brankou a několik náznaků bořitovských brejků se do konce utkání už skóre nezměnilo.

Na úvod sezóny nás velmi potěšil herní projev kunštátské juniorky. Kompaktní týmové pojetí, mladí hráči s potenciálem pro A tým ukázali své možnosti. Ocenit musíme i kondiční připravenost a pracovitost našich kluků. Naopak v tréninkovém procesu musíme odstranit rezervy v řešení útočných situací uvnitř pokutového území a v zakončení. „