A tým na úvod bere bod z Rajhradu

RAFK – FK Kunštát 1:1 (1:1)

Branky: 6. Podaný – 22. Štencl

Sestava Kunštátu: Loukota (K) – Zeman R., Nečas (64. Sehnal), Janíček, Dvořáček R. (80. Komárek M.), Gracias, Macko (58. Hanák), Zeman A., Štencl ((58. Bezděk (80. Bělehrádek)), Adámek.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: „ Po 10 měsíční odmlce jsme v sobotu v Rajhradu zahájili mistrovskou soutěž.

Nepříjemný soupeř, který na domácím hřišti umí vytvořit tlak do pokutového území a být nebezpečný. A přesně takové utkání jsme dnes odehráli.

Začátek byl z naší strany profesorský a Rajhrad se ujal vedení po rohovém kopu, kdy po sérii odražených míčů domácí hráč snad napotřetí dopravil míč do sítě. 0:1.

Po inkasovaném gólu jsme se fotbalově zvedali, drželi míč na polovině soupeře. Ve 22. minutě se na ofsajd lajně urval Tomáš Adámek a připravil gól pro Máru Štencla. 1:1.

Hodně nás může mrzet pasáž od 22. minuty do poločasu. Čekal jsem, že po vyrovnávacím gólu se ještě víc fotbalově zvedneme a bude nás plné hřiště. Bohužel to se nestalo. Soupeř byl neustále nebezpečný z dlouhých nákopů do naší šestnáctky a my jsme tuto herní situaci nebyli schopní v obraně prakticky do zbytku zápasu vyřešit. Uhrát hlavičku, osobní souboj. A z takové situace do poločasu soupeř ještě orazítkoval břevno.

Po změně stran jsme sice ještě víc kontrolovali míč, ale v naprosto neefektivních prostorech okolo poloviny hřiště. Kluci chtěli, ale bylo tam moc jednoduchých ztrát a chyb už v té přípravné fázi a to nás strašně sráželo.

V celém dnešním zápase nám vůbec nefungovala taková kreativita a součinnost mezi našimi středovými hráči a útočníky, kterou jednoznačně umíme zahrát. Strašně málo jsme využili prostor za obranou soupeře, když už jsme se tam dostali, tak jsme se nenatlačili do pokutového území a akce nevyzněly, tak jak mohly.

Za bod jsme děkovali našemu kapitánovi Ivovi. Rajhrad dobře zahrál 2 rohy a Ivo tam 2x na brankové čáře čaroval neskutečným způsobem.

Na úvod tedy bereme bod z venku. V týdnu v tréninkovém procesu budeme mít na čem pracovat. Domácí nás předčili soubojovým chováním, důrazem a na to si opět musíme v mistrovských zápasech zvyknout. Celkově jsme dnes jako tým zahráli hluboko pod naše možnosti. Příští neděli hrajeme s Dobšicemi a musíme se připravit, aby to na domácím hřišti vypadalo jinak.“

Počet návštěv: 271262
Posledních 30 dnů: 970 | Posledních 7 dnů: 234 | Poslední den: 15