A tým v generálce nestačil na Bystřici, B mužstvo prohrálo v Letovicích

V generálce na mistrovskou sezónu prohrál náš A tým na hřišti účastníka Moravskoslezské divize D 5:2.

Hráno v pátek 31.7.

SK Bystřice nad Pernštejnem - FK Kunštát 5:2 (2:1)

Branky: 40. Adámek, 75. Sehnal

Sestava: Loukota - Hanák (70. Sehnal), Dvořáček R. (60. Skoček), Zeman R., Skoček (45. Bělehrádek), Blaha, Zeman A. (55. Sedláček), Adámek, Sehnal (45. Novotný), Bezděk, Macko (78. Zeman A.).

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: "Jako generálku na novou sezónu jsme absolvovali mimořádně kvalitní utkání v Bystřici nad Pernštejnem. V jejím kádru jsou i na divizní soutěž nadstandartní individuality, navíc Bystřice má dlouhodobě konsolidovanou osu základní sestavy. To vše se v zápase promítlo do konečného výsledku ve prospěch domácích. Na naší straně nemohli nastoupit tři hráči základní sestavy Štencl, Gracias a Vorlický.

Nezachytili jsme nástup domácích do zápasu a v 10. minutě jsme po rychlých postranních akcích prohrávali 2:0. Od tohoto momentu jsme zahráli sympaticky, herně jsme se zvedli a myslím si, že rozdíl dvou tříd na hřišti nebyl vidět. V patnácté minutě jsme měli velkou šanci na snížení, ale David Macko z blízka brankáře neprostřelil a o několik minut později opět Macko krásnou střelou z dálky trefil spojnici branky.

Domácí v prvním poločase měli ještě několik nebezpečných střeleckých pokusů. Ve 40. minut se nám po pěkné kombinační akci podařilo snížit Tomášem Adámkem.

Obraz hry druhého poločasu vypadal velmi podobně jako první dějství. Bystřice se po rychlých kombinačních akcích prosadila hned dvakrát. My jsme se po inkasovaných gólech herně zvedli a výsledkem byla po pěkné akci a kolmé přihrávce Pavla Blahy branka Marka Sehnala. V závěru domácí pečetili výsledek na 5:2.

Pro nás před začátkem mistrovské soutěže to byla velmi kvalitní generálka. Myslím si, že kombinačně a fotbalovostí jsme dnes byli Bystřici velmi zdatným soupeřem. Největším rozdílem, ale byla efektivita ve zvládnutí klíčových situací, kdy domácí se uvnitř pokutového území chovali naprosto nekompromisně. Větší porci minut dostali v zápase talentovaní dorostenci ročníku 2002 Novotný, Bělehrádek a Sedláček. Pro ně jsou to obrovské zkušenosti, které v budoucnu zúročí.

Příští týden v neděli nás čeká úvodní zápas sezóny proti Tišnovu na domácím hřišti. Máme za sebou velmi solidní letní přípravu a věřím, že budeme dobře připraveni.“

AFK Letovice - FK Kunštát „B“ 4:2 (4:1)

Branky: Baňa, Boček

Do utkání nastoupili: Trávníček – Dvořáček S., Blažek, Horák Vls., Tenora M., Knies, Bednář D., Horák O., Lesovský, Konečný, Komárek, Houdek, Baňa.

Počet návštěv: 270864
Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17