A tým v sobotu remizoval v Soběšicích. Muži B vysoko prohráli v Jedovnicích.

A tým v sobotu na hřišti nováčka soutěže dlouho vedl 1:0, nakonec veze ze Soběšic bod za remízu 2:2. B mužstvo odehrálo v Jedovnicích velmi dobrý první poločas. Po změně stran ale šestkrát inkasovalo a prohrálo 7:0.

3. hrané kolo - 1.A třída sk. A

FC Soběšice - FK Kunštát 2:2 (0:1)

Branky: 53. z pen. Švihálek, 57. Kočař - 6. a 71. Vorlický

Sestava Kunštátu: Loukota (K) - Bednář David (87. Doležel), Zeman Roman, Dvořáček Radek, Skoček, Horák Vladan (55. Jonáš), Zeman Alois, Hanák, Boček (89. Sedláček), Bezděk, Vorlický.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: "V úvodních třech zápasech sezóny nám neuvěřitelným způsobem rotují hráči v základní sestavě. Proti Tišnovu, Vojkovicím i Soběšicím jsme byli nuceni dělat vždy 4-5 změn.

Tentokrát nebyli k dispozici Prudil, Nečas, Adámek, dlouhodobě je zraněný Hruška. Navíc těsně před utkáním vypadnul ze sestavy náš střelec Mára Štencl, který měl pracovní úraz. Pavel Jonáš z rodinných důvodů přicestoval až ve 20. minutě zápasu.

I přesto měla naše sestava kvalitu a to jsme od začátku na hřišti Soběšic potvrzovali. V 6. minutě využil chybné rozehrávky domácích Jirka Vorlický a nedal brankáři šanci. 0:1.

V pasáži od 15. - 45. minuty to bylo utkání nahoru dolů a šance se střídaly na obou stranách. My jsme už v průběhu první půle mohli soupěři odskočit na rozdíl dvou branek. Soběšice ale měly taky své příležitosti, které nevyužily.

Měli jsme dobrý vstup do druhého poločasu, herní děj ve svých rukách. Bohužel 2 šance jsme neproměnili, jednou hlavička od Vítě Bočka skončila na břevnu.

V 53. minutě chyboval hlavní rozhodčí s pomezním, když přehlédli evidentní podražení Romana Zemana na půlce půlky a o dvě vteřiny později byla nařízena penalta proti nám. I domácí hráči, kteří to viděli ze hřiště říkali, že to byl na Romana jasný faul. Nicméně nařízenou penaltu proměnil Švihálek 1:1.

O 4. minuty později dokázaly Soběšice skóre otočit ve svůj prospěch po centru ze strany. 2:1. Bohužel zde došlo i k velmi nepříjemnému zranění domácího útočníka, který se ve vzdušném souboji srazil s vybíhajícím brankářem Ivo Loukotem. Hra byla na patnáct minut přerušena a zraněného musela odvézt sanitka na pozorování do nemocnice. Touto cestou přejeme domácímu hráči brzký návrat na fotbalový trávník.

Po pauze hra pokračovala ještě 30 minut a v podstatě jsme hráli už jen my. V 71. minutě nejlepší hráč na hřišti Jirka Vorlický pěknou střelou přes hradbu těl vyrovnal na 2:2.

Náš závěrečný nápor ještě přinesl po rohovém kopu gólovou střelu Lojzi Zemana, kterou domácí kapitán na hranici sebeobětování vykopnul z brankové čáry.

Nakonec tedy v utkání, kdy jsme několikrát za stavu 0:1 mohli odskočit na rozdíl dvou branek a výsledkově rozhodnout, bereme bod. Musím ale ocenit celý tým Soběšic, který proti nám předvedl výkon na hranici svých možností a bod si určitě zaslouží.

Zatím hledáme větší stabilitu v obranné fázi. Potřebujeme, aby se nám ustálila sestava a některé věci víc sedly. Celkově za sebou ale máme herně i výsledkově velmi dobrý vstup do soutěže. Do dalších utkání se máme od čeho odrazit."

3. hrané kolo - okresní přebor

SK Jedovnice - FK Kunštát "B" 7:0 (1:0)

Sestava Kunštátu: Kopecký - Tenora Michal (53. Šváb Pavel), Dvořáček Stanislav, Ducháček (K), Vichta (71. Houdek), Staněk, Lesovský, Komárek, Chmelíček, Procházka (46. Baňa Dominik), Horák Ondřej.

Hodnocení utkání vedoucím mužstva Ondřejem Hruškou: "Naše B mužstvo odehrálo v Jedovnicích dobrý první poločas. Sice jsme v 18. minutě inkasovali na 1:0, ale do konce poločasu jsme měli dvě možnosti k vyrovnání.

Bohužel jsme vůbec nezachytili úvod druhé pětačtyřicetiminutovky, kdy jsme po individuálních chybách nabídli soupeři góly. V rychlém sledu jsme 4x inkasovali a utkání bylo výsledkově rozhodnuté.

Ukázalo se, že okresní přebor je náročnou soutěží, soupeř dnes chyby v naší defenzivě okamžitě trestal. Těžké to měl brankář Dominik Kopecký, který předvedl dobrý výkon, inkasovaným gólům tentokrát nemohl zabránit."

Počet návštěv: 270864
Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17