TJ Sokol Přímětice - FK Kunštát 0:2 (0:0)

Branky: Macko D. (60. min.), Zeman A. (81. min.)

Sestava: Loukota I. (GK) (46. min.), Hruška O., Videman T. (70. min.), Hanák D. (85. min.), Nečas M., Adámek T., Zeman A., Gracias T., Macko D., Bednář D., Španěl O.

Náhradníci: Horák Vlastislav (46. min.), Komárek J. (85. min.)

Přímětice na jaře podávají dobré výkony, v tabulce domácích utkání se drží v popředí, když 6 zápasů vyhrály, 2 remizovaly a pouhé dva prohrály. Něčekali jsme tak po dlouhé cestě vůbec jednoduché utkání.

Domácí se s míčem moc nemazlili a tak jsme v prvním poločase viděli více kopanou než fotbal. Po jednom ze soubojů s útočníkem hostí se zranil Ivo Loukota a chytal tak celý první poločas s velkým omezením. Šancí bylo poskrovnu, domácí nastřelili břevno, to zopakoval na druhé straně Lojza Zeman po samostatném průniku. Po signálu z rohu nastřelil ve vápně ruku domácího obránce Ondra Španěl a tentýž domácí hráč si svou házenkářskou pozici koncem prvního poločasu ještě zopakoval. Rozhodčí ale penaltu nepískl. Největší šanci v prvním poločase měl Tomáš Gracias, kterému se ale nepodařilo dopravit do sítě míč, který domácímu brankáři vypadl. Přímětice hrozili zejména z dlouhých autů, které domácí kapitán házel až do branky.

V poločase se ukázalo, že Ivo nemůže pokračovat a tak se řešilo dilema, kdo do branky. Vedoucí mužstva Tenora nemá ve FAČRu fotku a asi by to byl konec předsedy oddílu v přímém přenosu a tak dostal šanci David Bednář, který se nejméně bránil. Domácí pochopitelně chtěli této situace využít, ale David zachytal spolehlivě, vytáhl jedovatou střelu na břevno a vzápětí ho zachránilo znovu břevno od kterého se míč odrazil na brankovou čáru a ven z brány. Sportovně musím uznat, že kdyby v tomto okamžiku pomezní uznal gól asi bychom nemohli říct ani slovo. Toto vše jsme přežili a stále více jsme začali využívat snahy domácích o vstřelení gólu k našim brejkovým akcím. Několikrát nám byl odmáván ofsajd a několikrát jsme slibnou akci nedotáli do konce. Nakonec jsme se dočkali, po pěkné kombinační akci, nahrál Simir Davidovi Mackovi pod sebe na velké vápno a ten nechytatelnou střelou nedal domácímu brankáři šanci.

Domácí přiložili pod kotel, přibývalo dlouhých nákopů a dlouhých autů do vápna, ale Ondrové Hruška a Španěl si tento zápas odskákali na jedničku a svedli spoustu hlavičkářských soubojů. My jsme nadále pokračovali v našich osvědčených brejcích. V 80. minutě křižnou střelou na zadní tyč zvýšil výborně hrající Lojza Zeman na 2:0 a bylo vymalováno. V závěru měl ještě šanci Komárek, který šel od půlky sám, ale bohužel na brankáře nevyzrál. Získali jsme cenné body a musím říct, že vzhledem k vývoji zápasu velice cenné body. Kluci zaslouží poděkování za velice disciplinovaný výkon, ke kterému přidali v druhém poločase i fotbalovost , která rozhodla o výsledku utkání. Připsali jsme si pátou jarní nulu, ke které tentokráte přispěl svým výkonem David před kterým smekám.