Poslední zápas doma

Utkání se Soběšicemi pro nás nezačalo dobře. Hned v úvodu musel střídat Tonda Preč, který si přivodil zranění v předzápasové rozcvičce. I přes tuto nepříjemnost jsme šli rychle do vedení. V 6. minutě po standardce neuspěl ve vyložené šanci Ondra Hruška, odražený míč nasměroval do branky až Tomáš Prudil. 1:0.

Po rychlém brejku jsme mohli soupeři odskočit, Víťa Boček u lajny překonal obránce a následný centr těsně minul Erik Mihola. Jak se v dalším průběhu hry ukázalo, absence Tondy Preče pro nás byla citelnou ztrátou. Nedokázali jsme tak kvalitně kombinovat, nehráli jsme jednoduše. Místo toho, abychom po zisku míče využili nabízející se hráče ve stranách, neustále jsme volili kolmé přihrávky, které k ničemu nevedly. Tentokrát jsme nebyli důslední ani v obraně. Špatně jsme předvídali, nevytvářeli jsme potřebný tlak na hráče s míčem. Toho všeho Soběšice využili a v 18. minutě srovnali. Po rohovém kopu sice Ivo hlavičku osamoceného útočníka skvěle ztlumil, bez pomoci našich obránců na dorážku nedosáhnul. 1:1.

Náš výkon nebyl ideální, střelecký prah nám ale nezvlhnul. Ve 22. minutě jsme se po krásné akci dostali do vedení. Po centru Karla Stehlíka, zklepával ve výskoku Víťa Boček na Ondru Španěla a náš střelec umístil míč přesně k tyči. 2:1. Do kabin jsme si odnesli dvoubrankový náskok. Po rohu Pavla Blahy se do vzduchu zavěsil Víťa Boček a přesnou hlavičkou korunoval svůj povedený výkon. 3:1.

Po změně stran jsme nechtěli soupeře pustit do hry. Utkání jsme mohli brzo rozhodnout. V 55. minutě Erik Mihola přesprintoval hostujícího stopera. V samostatném nájezdu ale nepřekonal vyběhnutého brankáře. Po této situaci měl výkon houževnatě hrajících Soběšic vzestupnou tendenci. My jsme se sice zlepšili v defenzivní činnosti. Pořád nás ale trápila nepřesnost v kombinaci a výběr špatného řešení jednotlivých herních situací. A tak udeřili Brňané. V závěrečné dvacetiminutovce už hráli na velké riziko a vyplatilo se jim to. V 80. minutě snížili na rozdíl jediné branky. Po střele z 25 metrů změnil směr letu míče Ondra Kuda a Ivo v brance mohl jen bezmocně přihlížet. 3:2. V závěrečné desetiminutovce jsme tam měli několik přečíslení, které jsme nevyužili. V poslední akci zápasu, kdy už Soběšice hráli vabank, po kličce brankáři pojistil vítězství Ondra Španěl. 4:2.

Soběšice se ukázaly jako bojovný tým. Hosté agresivně dohrávali jakoukoliv situaci na hřišti a pro nás nebylo vůbec jednoduché se prosadit. V posledním utkání na domácím hřišti jsme chtěli vítězstvím poděkovat Kunštátským fanouškům, kteří nás na podzim vždy hnali do předu.

Kunštát - Soběšice 4:2 (3:1)
Branky: 22. a 89. Španěl , 6. Prudil, 41. Boček

Sestava: Loukota I., Prudil, Kuda, Ducháček, Adamec, Hruška, Blaha, Preč (2. Stehlík (70. Skoček)), Španěl, Boček (82. Loukota O.), Mihola (78. Bednář Z.)

Počet návštěv: 270899
Posledních 30 dnů: 1036 | Posledních 7 dnů: 236 | Poslední den: 16