FK Kunštát: na postu hlavního trenéra mužů končí Vladan Horák

Byl hlavním hnacím motorem a díky jeho práci zaznamenal kunštátský fotbal na všech úrovních velký progres. V roce 2006 začínal u mužů jako asistent svého strýce Petra Loukoty v 1.B třídě. Společně v roce 2012 dovedli Kunštát do 1.A. Přesně po deseti letech končí svoji činnost u A týmu FK Kunštát Vladan Horák.

Vladane, jaký je důvod ukončení tvé činnosti na postu hlavního trenéra A týmu?

Po ročním působení ve Zbrojovce Brno, kde jsem trénoval kategorii mladších žáků U12, mě vedení přesunulo k mladšímu dorostu U16. Trénovat v Brně dorost a A mužstvo Kunštátu již není možné časově skloubit. Dokončuji trenérskou UEFA A licenci a aktuálně mám ambice prosadit se ve vrcholovém fotbale.

Jak bys zhodnotil své desetileté působení u A týmu Kunštátu?

Hodnotím to jednoznačně pozitivně. Kunštátský fotbal se nám dařilo neustále posouvat,  jak z pohledu sportovního, tak i z pohledu zázemí. Chtěl bych na tomto místě poděkovat panu Tenorovi. Je to člověk, kterého si nesmírně vážím. Umožnil klubu a všem fotbalistům v něm rozvinout potenciál. Bez nadsázky můžu říct, že kunštátský fotbal je jeho další dítě!

Jaké zážitky v souvislosti s mužským fotbalem v Kunštátě se ti vybavují?

Vzpomínám si, jak jsme se v roce 2006 v 1.B třídě učili bránit zónově, myslím, že na tu dobu a úroveň soutěže to bylo hodně nadčasové… Samozřejmě největším zážitkem a úspěchem byl postup do 1.A třídy v roce 2012 a nebo finále krajského poháru na Srbské v roce 2013.

Jaká byla z tvého pohledu právě skončená sezóna v 1.A?

Z mého pohledu velmi dobrá. Pokud jsme byli zdraví, dokázali jsme porazit týmy jako Tišnov nebo Kuřim. Byli jsme úspěšní v krajském poháru, kde jsme postupně vyřadili Bohunice, Ráječko nebo Bosonohy. Paradoxně ta pohárová cesta nás stála lepší umístění v tabulce 1.A. Neměli jsme tak široký kádr, jak by bylo potřeba a se zápasovou zátěží přišla logicky i zranění. V dubnu jsme měli v jednu chvíli zraněných deset hráčů. Jsem ale rád, že se příležitosti chopili mladí dorostenci, kteří pravidelně nastupovali a získali potřebné herní zkušenosti.

Budeš nějakým způsobem zapojený do fungování klubu?

Ano, budu působit jako koordinátor mládežnických regionálních týmů Žijeme hrou. Daří se nám v této oblasti výborně spolupracovat s okolními kluby. Ve všech kategoriích máme spoustu talentovaných hráčů. Jejich fotbalový růst zaštítím metodicky, tak jako do teď. Cítím, že ve výchově mladých fotbalistů je naše budoucnost, máme to výborně rozjeté.

Jak vidíš budoucnost kunštátského fotbalu?

Vidím ji velmi dobře. Jsme zdravý klub, nikdy jsme nedělali velkohubá prohlášení, ale nechybělo nám ani zdravé sebevědomí. Největší výhodu kunštátského fotbalu vnímám především v tom, že není upřednostňovaná žádná kategorie. Každý hráč má stejnou důležitost a je jedno jestli hraje za přípravku nebo A mužstvo, každý má stejnou možnost naplňovat svůj potenciál.

Chceš něco vzkázat kunštátským fanouškům?

Chtěl bych všem lidem poděkovat za spolupráci. Mohu s čistým svědomím říct, že jsem pro mužský fotbal v Kunštátě nemohl udělat víc. Dělal jsem to s chutí, maximálním nasazením a věnoval tomu veškerou svoji energii.

Vladane, děkujeme za všechno. Ať se ti daří v osobním i sportovním životě!

O novém složení realizačního týmu mužů FK Kunštát budeme informovat v nejbližších dnech.

Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17