Týmy ŽIJEME HROU se představily v Boskovicích

V utkání starších žáků se projevila větší herní praxe a lepší návyky domácích fotbalistů. Současný hráčský kádr Boskovic prošel v minulém období rukama kvalitních trenérů. Fotbalisti jako Honza Havelka, Ondra Rottenberg nebo Tomáš Černý se proti našim barvám blýskli velmi povedeným výkonem.

Starší žáci

FC Boskovice – ŽIJEME HROU 6:1 (1:0)

Branka: Petrželka

Sestava ŽH: Jančík, Vítek, Pokorný, Beránek, Konečný J., Fiala, Žáček, Petrželka, Beneš, Opluštil, Motyčka, Konopáč, Kříž, Baláč, Konečný K.

V utkání byla vytvořena zdravá konkurenční atmosféra a my jsme se s Vláďem Petrů shodli, že si proti sobě rádi zahrajeme i v zimním období. Ze strany našich rodičů a trenérů je to o trpělivosti. Vnímáme fakt, že většina hráčů ještě na jaře působila v okresní soutěži a jejich fotbalových růst v tento moment nejde nijak urychlit. Postupnými kroky naplňujeme koncepci projektu a neustále se vyvíjíme.

Kluci si musí určité automatismy dát do souvislostí a prožít si to v treninku i zápase. Všichni hráči působící v projektu ŽH v průběhu celého podzimu projevují charakter a chuť na sobě pracovat. V předzápasové přípravě si každý hráč sám odpověděl, z jakého bodu v létě začínal, kde se v současnosti se svými dovednostmi nachází a kam se chce posunout. Na rozvoj všech důležitých dovedností mají naši hráči pořád spoustu času…

FC Boskovice – ŽIJEME HROU 9:0 (3:0)

Sestava ŽH: Staněk, Bělehrádek, Štěrba, Sedláček, Novotný, Toman, Stejskal, Blaha, Dočekal, Gryc, Chmelíček, Janků.

Kdybych svým svěřencům před začátkem utkání v Boskovicích řekl, že mě zajímá konečný výsledek zápasu, byl by to stejný nesmysl, jako kdybych jim tvrdil, že pravidelné stravování ve Fast Food restauracích z nich udělá krásné a štíhlé lidi!

Boskovice nastoupily k utkání i s hráči hrajícími ligu ve Zbrojovce nebo Prostějově.

Nám chyběli kluci Klevetovi a Honza Ryzí, měli jsme dnes k dispozici výrazně mladší kádr.

Soupeř byl fyzicky vyspělejší, jeho zakončení bylo razantní. My se do zakončení tentokrát dostávali minimálně. I přesto, že jsme se střelecky neprosadili, naši hráči se nebáli i pod tlakem řešit situace konstruktivně a odvážně. Na velmi vysoké úrovni byla i technická zdatnost jednotlivců.

Boskovice mají v družstvu mladších žáků velmi talentované hráče. Mě těší uvědomění našich kluků, kteří sami cítí, že podobně náročná utkání mohou urychlit jejich fotbalový růst.

Náš brankář Luky Staněk by zasloužil vyhlásit hráčem zápasu, protože chvílemi chytal i nemožné:o) Mimochodem jeho talentu si všimli i trenéři týmů okresních výběrů, kteří ho na podzimních meziokresních turnajích v Blansku a Miroslavi ocenili soškou pro nejlepšího brankáře.

Lukáš hodnotil utkání svou přirozenou osobitostí takto: „Dnes jsme sice prohráli, ale takové zápasy mě baví. V brance jsem si pěkně zachytal…“

Posledních 30 dnů: 1036 | Posledních 7 dnů: 236 | Poslední den: 16