FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Radek Bousek slaví životní jubileum!

Radek Bousek slaví životní jubileum!

Radek Bousek slaví životní jubileum. Celý kunštátský klub mu ze srdce gratuluje!

1. května 2024 slaví 60. narozeniny Radek Bousek. Významná osobnost fotbalové rodiny FK Kunštát. Radek je odchovancem našeho klubu. Na tehdy ještě škvárovém hřišti (dnešním travnatém), se odehrávaly jeho první fotbalové zážitky. V žákovské kategorii pod vedením trenérů Karla Vichty a Adolfa Macháčka. V dorosteneckém věku byl součástí silných ročníků 1963-1964. Pavel Řehoř, Miroslav Horák, Radek Bousek, Roman Tandler, Ladislav Bednář, Ladislav Konopáč a spousta dalších výborných fotbalistů… Byli to velcí kamarádi na hřišti i mimo něj. V roce 1981 byl Radek Bousek jako sedmnáctiletý talentovaný dorostenec u historického postupu A mužstva do krajské 1. B třídy (pozn. Postupový kádr byl následující: Uvízl, Klíma, Smetana, Konopáč, Konečný, Šmerda, Z. Havlíček, Horák, J. Havlíček, Bousek, Roman Tandler, Řehoř, Koďousek a brankáři Došlý a Tenora). Toto období je v historii kunštátského fotbalu považováno za jedno z nejúspěšnějších.

Od postupu v roce 1981 FK Kunštát působí v krajských soutěžích nepřetržitě 43 let! V sezóně 1985 - 1986 postoupil s Kunštátem do 1. A třídy (pozn. V roce 1986 tvořili kádr A mužstva tito hráči: Konopáč, Řehoř, Horák, Uvízl, Bousek, Fikes, Došlý, Klíma, Novotný, Šváb, Šmerda, Tandler, Bednář, Záboj, Trubák, bratři Španělovi, s vedoucím mužstva panem Vaněrkou). Radek v mládí nastupoval v útoku a nejednou vymetl soupeřovu šibenici. Ve fotbalovém vývoji ho silně motivovaly a formovaly velké osobnosti působící v kunštátském fotbalu v osmdesátých letech. Byl to zkušený trenér Jan Koďousek. Fotbalisté Miroslav Uvízl s ligovými zkušenostmi ze Zbrojovky Brno a Sparty Praha. Nebo Ing. Milan Klíma, bývalý hráč KPS Brno. V devadesátých letech a na přelomu tisíciletí byl Radek zkušenou oporou obrany A mužstva Kunštátu a později nastupoval i za náš B tým.

Radek Bousek je vedoucím primářem oddělení chirurgie v nemocnici Boskovice. Dlouhé roky naprosto nezištně pomáhá v oblasti zdraví kunštátským hráčům. Díky němu se velké množství našich kluků i po vážných zraněních vrátilo zpět na fotbalový trávník. Pokud nemá pracovní službu, nechybí na žádném mistráku kunštátského áčka v krajském přeboru. Často nás podporuje i na venkovních utkáních. Radek má v oblasti sportu a fotbalu úžasný přehled. Mimo FK Kunštát jsou jeho druhou srdeční záležitostí angličtí „The reds“ FC Liverpool.

Dlouhé roky se Radek účastní společných aktivit našeho klubu. Každoročního zimního běžkařského soustředění. Organizuje cyklistické soustředění fotbalistů „Tour de Velké Pavlovice“. Samozřejmě nechybí na Silvestrovských fotbálcích, dobročinných turnajích, pravidelných nedělních fotbalech „starých pánů“ a dalších společenských akcích našeho klubu. Ráďa často s oblibou vzpomíná na všechny ty krásné zážitky, které mu fotbal v životě přinesl. Společně si vždy říkáme: „Kdo tohle nezažil, jako by nebyl. A asi nikdy nepochopí, co znamená být součástí téhle fotbalové rodiny“… ????

FK Kunštát přeje Ráďovi krásné narozeniny, pevné zdraví a spoustu životních radostí!

Galerie k aktualitě

Najdete nás na Facebooku

T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát NSA Jihomoravský kraj

Počet návštěv: 271548
Posledních 30 dnů: 951 | Posledních 7 dnů: 205 | Poslední den: 32

© 2024 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne