VIII. ročník dobročinného turnaje byl pro Kačenku a Kryštůfka. Sdružili jsme úžasnou částku sto tisíc korun!

Tradičně poslední sobotu před štědrým večerem se uskutečnil 8. ročník dobročinného turnaje Žijeme Hrou. 16. prosince se ve sportovních halách Kunštát a Svitávka setkali současní i bývalí fotbalisté, osobnosti našeho regionu a celé rodiny s dětmi.

Svitávka patřila turnaji aktivních hráčů. Představily se týmy TJ Sokol Lysice, TJ Sokol Bořitov, SK Moravan Svitávka, Messi Team složený z dorostenců. Nechyběla družstva Žijeme Hrou „A“ a „B“. I přesto, že turnaj byl exhibičního charakteru, měl výbornou atmosféru. Všichni hráči si s chutí zahráli a ukázali svůj fotbalový um.

Turnaj v Kunštátě proběhl za účasti ženského týmu FK Kunštát, TJ Sokol Drnovice, KMK Újezd, trenérů Žijeme Hrou a domácích FK Kunštát „A“ a „B“. Ozdobou turnaje byl beze sporu ženský tým. Bývalí fotbalisté pro změnu ukázali, že nic ze svého umění nezapomněli. Turnaj v Kunštátě doplnilo i krátké utkání dětí ze Žijeme Hrou.

Ve Svitávce i Kunštátě jsme věnovali tichou vzpomínku panu starostovi Jaroslavu Zoubkovi zeSvitávky, který nás letos v srpnu navždy opustil. Pan Zoubek se každý rok dobročinného turnaje účastnil, sportování dětí a myšlenku celého projektu vždy velmi podporoval.

Úžasným aspektem letošního dobročinného turnaje bylo i to, že do turnaje dospělých hráčů se zapojilo velké množství našich odchovanců. Z „dětí“ se rychle stávají dospělí hráči, kteří fotbalové „řemeslo“ umí více než dobře.

Cílem letošního ročníku bylo sdružení finančních prostředků na podporu dvou zdravotně handicapovaných dětí. Jedenáctileté Kačenky Stojanové z Kunštátu a sedmiletého Kryštůfka Stolaříka ze Sychotína.

V průběhu sobotního dne aktivně zapojení hráči i diváci přispívali v Kunštátě a Svitávce libovolnou finanční částkou. V půl třetí byla suma na obou místech sečtena. Sdružili jsme úžasných 100.000 korun. Peníze se rovným dílem rozdělili mezi Kačenku a Kryštůfka.

Děti a jejich rodiče na slavnostním vyhlášení převzali dárkové šeky z rukou starosty města Kunštát pana Zdeňka Wettera, místostarosty pana Vladimíra Tenory a předsedy FK Kunštát pana Františka Tenory.

Děkujeme Městu Kunštát a Městysy Svitávka, že nám poskytli krásné prostory sportovních hal a finanční podporu.

Obrovský dík všem aktivně zapojeným fotbalistům a fotbalistkám. Obrovský dík všem lidem, kteří za námi v průběhu dne přišli a pomohli vytvořit úžasnou atmosféru.

Dobročinný turnaj si našel místo v srdcích nás všech. Nebrzdíme… Těšíme se s Vámi na viděnou příští rok!

Více fotografií z turnaje najdete ve fotoalbu na facebooku Žijeme Hrou.

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 989 | Posledních 7 dnů: 192 | Poslední den: 16