VIII. ročník dobročinného fotbalového turnaje Žijeme Hrou

Letos je to v pořadí už 8. ročník tradičního dobročinného turnaje. Bude se opět konat souběžně ve dvou sportovních halách. Cílem turnaje je sdružení finančních prostředků, kterými podpoříme osoby a rodiny v jejich nelehké životní situaci.

Ve sportovních halách v Kunštátě a Svitávce se v sobotu 16. prosince představí známé fotbalové osobnosti našeho regionu.

Najdete zde i místo, kde může kdokoli v průběhu turnaje přispět libovolnou finanční částkou a vyjádřit svou podporu. Začátek turnaje na obou hracích místech je v 9:00. Oficiální předání finančního výtěžku je v 15:00.

Komu pomůžeme?

Kryštof Stolařík 7 let, Sychotín.

Kryštůfek má sedm roků. Krátce po jeho narození lékaři rodičům sdělili, že má s největší pravděpodobností Downův syndrom. Během pár týdnu se diagnóza potvrdila. Od Kryštůfkových 8 týdnů začali cvičit 5x denně Vojtovu metodu. S downovým syndromem jsou spojeny další zdravotní problémy, mimo jiné centrální svalová hypotonie, kloubní hypermobilita, psychomotorický neklid,  které má i Kryštůfek. Pravidelně dojíždí na logopedii a v rámci ranné péče, kde je Kryštůfek od malinka, jezdí na ergoterapii.

Díky vaší podpoře bude Kryštůfek moci docházet pravidelně na hipoterapii a fyzioterapii, které má moc rád a pomáhají mu.

Přispěním jakékoliv částky usnadníte Kryštůfkovi a jeho mamince náročné financování pravidelných terapií.

Na hipoterapii začali jezdit teprve v květnu 2021 a jsou vidět velké pokroky. Téměř tři roky je maminka s Kryštůfkem sama a rehabilitace je pro ně velmi finančně náročná. Finanční dar by jim umožnil pravidelnou rehabilitaci, fyzioterapii a hipoterapii, které Kryštůfek potřebuje.

Kryštůfek si jízdy na koni moc užívá. Zvířata miluje a je nadšený, když může pomáhat s krmením, vyčesáváním a čištěním kopyt. Za dva a půl roku, co Kryštůfek dochází na hipoterapii, udělal obrovský pokrok po zdravotní i psychické stránce.

Kateřina Stojanová, 11 let, Kunštát.

Kačenka je od svých tří let nevidomá a stále se léčí s onkologickým onemocněním.

Je žákyní Základní školy Kunštát a navštěvuje pátou třídu.

V tuto chvíli se rodiče Kačenky snaží zajistit pořízení speciálního počítače pro nevidomé. Finanční dar z výtěžku dobročinného turnaje by rodiče Kačenky použili právě na pořízení tohoto přístroje.

Posledních 30 dnů: 989 | Posledních 7 dnů: 192 | Poslední den: 16