Střídání, které nevyšlo. Videman stihl dvě žluté za pět minut, Kunštát pak padl

Doposud procházeli kunštátští fotbalisté aktuální sezonou krajského přeboru bez jediného vyloučeného hráče. Sobotní zápas v Kuřimi to však změnil a to hned velmi kuriózním způsobem. Kunštátský Tomáš Videman šel do hry v 65. minutě, kdy jeho celek na hřišti suverénního lídra soutěže vedl 1:0, na trávníku však vydržel jen pět minut. Během nich totiž stihl posbírat dvě žluté karty, musel předčasně do sprch a domácí otočili skóre na konečných 3:1.

Často se mluví o geniálních střídáních, která rozhodují zápasy. Tato hráčská změna se však mezi ně nezařadí, Videman svým bleskurychlým vyloučením výrazně zašlapal kunštátské šance ve výborně rozehraném utkání. Posílali jsme jej do hry s nějakým záměrem ve chvíli, kdy jsme ještě vedli 1:0, věřili jsme, že nám pomůže okysličit střed zálohy, zároveň jsme chtěli reagovat na střídání Kuřimi. Bohužel nám tato strategie padla po pěti minutách, pak už to bylo v deseti těžké,“ popsal kouč Kunštátu Vladan Horák.

Šestadvacetiletý záložník viděl první žlutou kartu po třech minutách na hřišti, podruhé byl napomínán jen o pár desítek vteřin později, kdy si přidržel soupeře. „Myslím si ale, že vyloučení zápas nerozhodlo, důležitá totiž byla už první půle, kdy jsme neproměnili vyložené šance. Za stavu 1:0 jsme měli další dvě tutovky, třeba Tomáš Bělehrádek z dálky přehodil domácího brankáře a míč se kuriózně odrazil od břevna do tyčky a vylétl ven, tam jsme byli nejblíž druhému gólu,“ nastínil Horák.

Jeho svěřenci šli na hřišti lídra do vedení ve 22. minutě, kdy se prosadil Dalibor Hanák, Kuřim vyrovnala v 67. minutě, kdy byl počet hráčů na hřišti ještě vyrovnaný.
Závěrečnou přesilovku pak domácí využili k dvěma rozhodujícím gólům. „Musíme respektovat sílu soupeře, myslím, že po utkání i přes prohru všichni naši hráči měli z utkání dobrý pocit. Jen je třeba na to nyní navázat,“ předeslal kunštátský lodivod.

Pro Kunštát tak šlo o další smolný zápas, ve kterém herně rozhodně nepropadl, přesto odešel jako poražený. Po výborném startu ročníku celek z Blanenska mírně střádá, z posledních devíti utkání vyhrál jen dvě. „Je to složité období, na druhou stranu z toho neděláme nějakou tragédii, protože když se podívám na podzimní zápasy, tak jsme vyloženě nezvládli jen zápasy doma s Krumvířem (Kunštát prohrál 2:5 – pozn. red.) a na Spartě (Kunštát prohrál 1:6 – pozn. red.). V ostatních duelech jsme nebyli horším týmem, jen se nám třeba nevedlo výsledkově,“ podotkl Horák.

Kunštát se propadl z druhého místa na sedmé, problémem jsou především obdržené branky. V posledních osmi utkáních inkasoval hned jedenadvacetkrát. „Dá se říct, že se nám v této sezoně nedaří vyhrávat nějakým těsným rozdílem nebo dotahovat ztráty, což je rozdíl oproti loňskému podzimu, kdy jsme to zvládali,“ porovnal trenér.

Zatím jeho svěřenci nasbírali osmnáct bodů, v posledních dvou kolech by zisk rádi navýšili. Nejprve v neděli přivítají od dvou hodin odpoledne dvanácté Rajhradice, pak zamíří na hřiště pátého Rousínova. „Jednoznačně se chceme dostat přes dvacet bodů, hlavní je nyní vyhrát doma proti Rajhradicím. Pokud se to povede, tak to za mě bude bodově velmi solidní podzim,“ doplnil Horák.

Zdroj: https://blanensky.denik.cz/fotbal-kraj/fk-kunstat-kurim-jmk-krajsky-prebor-tomas-videman-stridani-cervena-obrat.html
Autor: Jakub Tručka

Posledních 30 dnů: 986 | Posledních 7 dnů: 178 | Poslední den: 13