V přestřelce byly úspěšnější Pohořelice, Kunštát odjíždí s prázdnou

Hosté z Kunštátu nezažívají lehké období, jejich série bez výhry se protáhla už na čtyři zápasy a propadají se tabulkou.

TJ SOKOL POHOŘELICE - FK KUNŠTÁT 4:3 (2:1)

Branky: 24. R. Beníček, 36. D. Yatsyna, 55. A. Fiala, 63. A. Fiala - 27. T. Gracias, 75. T. Bělehrádek, 80. T. Bělehrádek

Sestava TJ Sokol Pohořelice
T. Kalivoda - T. Kůra, J. Šimša, F. Kříž (84. Z. Matoušek) , R. Beníček - R. Koch (79. R. Manuel) , J. Landšperský - B. Lang, P. Hron, A. Fiala (71. J. Zbránek), D. Yatsyna

Sestava FK Kunštát
I. Loukota - M. Štencl, T. Gracias, R. Zeman, V. Bezděk (75. M. Lick), D. Macko (68. J. Baňa) , M. Janíček, M. Zlatníček (68. J. Havlík), F. Adamec, T. Bělehrádek, D. Hanák

ŽK: 63. T. Kůra, 85. Z. Matoušek - 34. M. Janíček.

Chtěli jsme využít toho, že si hosté museli na dnešní dopolední zápas přivstat. Od začátku jsme chtěli hrát aktivně. To se dařilo zejména v tom, že jsme si vytvořili v prvních 20-ti minutách několik tutových šancí. První gol jsme vstřelili ve 24. minutě, kdy ideálně zahranou standardkou Ríšou Kochem lehkou tečí umístil hlavou na zadní tyč Roman Beníček, 1:0. Hosté se prezentovali dobrými náběhy útočníků a zejména kvalitní hrou svých krajních záložníků. Vyrovnat se jim podařilo hned ve 27. minutě, kdy po krásné zpětné přihrávce z pravé strany s jistotou svou šanci proměnili, 1:1. Do poloaasu se nám podařilo vstřelit rozdílovou branku, kterou vstřelil tečovanou ranou Dmytro Yatsyna. Míč zapadnul za záda bezmocného golmana, poločas tedy 2:1.

Do druhého poločasu jsme chtěli hrát s trošku pozměněnou taktikou. Hosty jsme do ničeho nepouštěli, hráli jsme koncentrovaně a naopak si postupně vytvářeli řadu dobrých šancí. V těchto momentech jsme vstřelili dvě branky. Nejprve v 55. minutě a následně v 63. minutě. Obě branky vstřelil s chutí hrající Adam Fiala, který obě své šance proměnil s chladnou hlavou. Jak říká on sám: Já trénovat nepotřebuji, já dávám góly, 4:1. V této fázi utkání byli hosté zralí na ručník. Doslova jsme zahodili ještě několik tutovek. Diváci se určitě nenudili. A nenudili se až do konce zápasu. Běžela totiž 75. minuta a hostům se podařilo po naší chybě a nedůrazu obrany včetně golmana na 4:2. A aby toho nebylo málo, přišla hned v 80. minutě třetí branka v naší síti. Po nedůrazném napadání našeho čerstvého střídajícího hráče přišel dlouhý míč za naši obranu. Celou situaci mohl vyřešit náš golman, ale svou nerozhodností míč podběhl a útočník hostů už měl snadnou práci míč dostat do naší prázdné brány, 4:3. Hosty tato branka samozřejme nakopla a v průběhu posledních deseti minut nás zatlačili k naší šestnáctce. Naše obrana odolávala a když v posledních minutách nedokázali proměnit střelou z blízka našeho golmana, mohli jsme se těšit z konečné výhry 4:3.

Report: TJ Sokol Pohořelice

Ohlasy k zápasu

TJ Sokol Pohořelice
Zdeněk Matoušek (trenér): Narazili jsme na velmi houževnatý, pracovitý tým. Ocenil bych dvě věci v utkání. Výkon Adama Fialy, který byl rozdílovým hráčem v tomto utkání a zaslouží si nominaci na hráče tohoto kola. Nejen, že vstřelil dvě branky a podílel se na první naší brance, ale připravoval i šance pro naše hráče. Co by se dělo, kdyby ještě trénoval? Dalším aspektem je, že tým Kunštátu utkání nezabalil a do posledních okamžiků utkání byla cítit jejich vůle chtít z utkání vytěžit maximum. V kontextu celého zápasu jsme vyhráli zaslouženě. Přece jenom jsme si vytvořili více příležitostí. Je jen naší vinou, že za stavu 4:1 si hráči zápas více neužili. Kunštát jsme do zápasu vrátili my svou lehkovážností a nekvalitou. Získali jsme cenné 3 body.

Vladan Horák (trenér): Naše poslední venkovní zápasy jsou si hodně podobné. Hráčům nelze vytknout snaha, ale v situacích, které jsou klíčové pro vývoj zápasu taháme momentálně za kratší konec lana. Dostáváme velké množství gólů, naopak na vstřelení branky se nadřeme. Stejně se vyvíjel i zápas v Pohořelicích. Domácí si svojí aktivní a přímočarou hrou vypracovali za 60 minut vedení 4:1. Podařilo se nám snížit na 4:3 a v posledních deseti minutách jsme mohli i vyrovnat. Bohužel jsme dvě velké šance v závěru neproměnili.

Autor: Petr Florián

Počet návštěv: 270917
Posledních 30 dnů: 1024 | Posledních 7 dnů: 222 | Poslední den: 18