Sparta na svém hřišti deklasovala Kunštát, o šest branek se postaralo šest střelců

Souboj sousedů v tabulce. Na Spartu přijede tým z Kunštátu. S Kunštátem z minulé sezóny má Sparta 100% bilanci, tedy dvě výhry.

FC SPARTAT BRNO - FK KUNŠTÁT 6:1 (4:1)

Branky: 7. P. Drbal, 19. J. Stehlík, 27. P. Hubr, 29. L. Krejčí, 64. O. Makiš, 84. D. Hrdlička - 35. M. Štencl (p.)

Sestava FC Sparta Brno
J. Krkošek - V. Franc (69. D. Hrdlička), J. Krejčíř, P. Drbal, T. Selinger, J. Stehlík, O. Makiš, P. Hubr (56. R. Janderka), T. Košut (69. E. Bezyk), J. Pojsl (80. M. Horbachenko), L. Krejčí

Sestava FK Kunštát
I. Loukota - M. Štencl, R. Zeman, V. Bezděk, D. Macko (76. M. Lick), M. Janíček, J. Konečný, M. Zlatníček (76. J. Havlík), J. Baňa, T. Bělehrádek (46. T. Videman), D. Hanák (70. R. Janků)

ŽK: 33. J. Krkošek, 77. J. Pojsl, 90. R. Janderka - 15. D. Hanák, 31. D. Macko, 57. J. Konečný

Po velmi dobrém výkonu, jsme nedali soupeřovi z Kunštátu šanci na to, aby mohli myslet na body. Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a hned v 7. minutě jsme po rohovém kopu vsítili první branku utkání, když si míč ve vápně našel DRB a svým typickým způsobem umístil míč do brány. V 19. minutě si Stehla převzal míč na půlící čáře a následně utekl všem pronásledovatelům a překonal brankaře. Psala se 27. minuta utkání a Lukáš Krejčí přihrávkou „alá“ Quaresma vysunul nabíhajícího Patrika Hubra a ten 1na1 proměnil. Neuběhly ani tři minuty a radovali jsme se znova. Po rohovém kopu nejvýš vyskočil právě Krejčí a zavěsil na přední tyči. V 35.minutě bohužel fauloval Juraj hostujícího hráče ve vápně a sudí nařídil pokutový kop, který se štěstím Marek Štencl proměnil. Do kabiny se tak odcházelo za stavu 4:1.

Druhá půle z naši strany začala poněkud volněji, nicméně toho hosté nedokázali využít. 64. minuta další krásný gól. Ondřej Makiš si našel padající míč na hranici vápna a utaženou placírou uklidil míč k pravé tyči, následně jsme prostřídali a pustili na hřiště „mladou krev“. Výborným výkonem se opět uvedl Eduard Bezyk, talentovaný 18-ti letý hráč z U19, který je zároveň velký příslibem do dalších sezón. Posledním šestým gólem určil konečný stav utkání Dominik Hrdlička jenž k nám přestoupil HFK Olomouc v poslední přestupový den.

Report: FC Sparta Brno

Ohlasy k zápasu

FC Sparta Brno
Jindřich Stehlík (hráč): Myslím, že utkání bylo z obou stran kvalitní a pro oko diváka atraktivní. V dnešním utkaní to konečně vypadalo tak, jak to mělo být od začátku. Proměňovali jsme šance a další 3-4 jsme si vypracovali. Kunštát jsme krom nešťastné penalty nepustili do pořádné šance nebo střely. Navíc se nám prosadilo šest různých střelců.

Vladan Horák (trenér): Celé utkání bylo v režii domácích. Vůbec jsme se nedokázali srovnat s agresivním a nátlakovým pojetím soupeře. Sparta má velmi kvalitní hráče, ti byli na zápas správně nahecovaní a vyšlo jim vše. My v současnosti nemáme takovou typologii fotbalistů, abychom uměli “zavřít” obrannou třetinu hřiště. Samostatnou kapitolou je naše bránění standardních situací. Dostali jsme z nich tři branky. Pak se nemůžeme divit, že se zrodí takový výsledek. Musíme se dívat na budoucí zápasy, kde bude důležité budovat.

Autor: Petr Florián

Počet návštěv: 270917
Posledních 30 dnů: 1024 | Posledních 7 dnů: 222 | Poslední den: 18