Kunštát doma zaskočila Bystrc, která si odvezla všechny body

Bystrc zájížděla do Kunštátu po nepovedeném utkání, kde v minulém kole nestačila na Rajhradice. Druhý venkovní zápas se jí tentokrát povedl.

FK KUNŠTÁT - FC DOSTA BYSTRC 0:2 (0:0)

Branky: 78. C. Williams., 90. B. Ryšavý

Sestava FK Kunštát
I. Loukota - M. Štencl (64. T. Videman) , T. Gracias, R. Zeman, V. Bezděk, M. Janíček, J. Konečný (64. J. Havlík), M. Zlatníček (75. V. Boček) , J. Baňa, T. Bělehrádek, D. Hanák

Sestava FC Dosta Bystrc
M. Nahodil - P. Pokorný (66. B. Ryšavý) , O. Hilscher, J. Solanský, J. Bílý (84. O. Štolba), M. Hába, O. Pelc, M. Kratochvíl, V. Kocman, L. Hansl (66. C. Williams), J. Urban (56. Š. Pisko)

ŽK: 21. M. Zlatníček, 48. R. Zeman, 80. M. Janíček, 84. T. Videman, 87. I. Loukota - 68. O. Hilscher, 87. C. Williams.

Ohlasy k zápasu

Vladan Horák (trenér): Očekávali jsme v domácím prostředí proti Bystrci extra náročný zápas a to se naplnilo. Dosta má hru postavenou na vynikající defenzivní fázi. Pro nás to bylo o dobývání hlubokého a organizovaného bloku. Hosté měli ale i rychlý přechod a několikrát v prvním poločase zahrozili. Po bezbrankovém první půli se zápas ubral směrem, komu se podaří vstřelit gól, vyhraje. Myslím si, že jsme ve druhém poločase podali dobrý výkon. Pokud bychom proměnili samostatný nájezd, asi by šlo vítězství za námi. Bohužel se nestalo a inkasovali jsme gól z největší zbraně Bystrce, rohového kopu. Dnešní zápas rozhodly i větší zkušenosti Dosty. Naše základní sestava měla věkový průměr 23,5 let, oproti Bystrci 28,6. To je obrovský rozdíl. Pro nás dnes hořký výsledek, pro naše mladé hráče z pohledu získaných zkušeností ale velice cenné utkání.

FC Dosta Bystrc
Roman Kotol (trenér): Konečně jsme dokázali sehrát na venkovním hřišti kvalitní zápas po stránce systémové, výborně nám fungovala organizace defenzivy a přidali jsme kvalitu v ofenzivní kombinaci. První poločas jsme domácí nepustili do žádné šance, ani velký počet SS + RK neměli. V začátku utkání, tak do 15. minuty nás domácí přehráli a vytvořili si územní převahu, ale bez šance a zakončení. Od 15. min. jsme zpřesnili přihrávky a kombinaci a hru jsme vyrovnali a vytvořili si střelecké příležitosti = v šanci byl J.Bílý + z RK šance O. Hilscher hlavou přestřelil. Druhý poločas Kunštát změnil způsob hry, více se snažili o kolmé míče za naší obrannou 4 a měli šanci, kdy nás podržel M.Nahodil. Chvíli trvalo než jsme se s jejich vysokým napadáním vyrovnali, byli jsme nebezpeční za SS, dobře jsme zahrávali RK a z jednoho se prosadili hlavou Callum. Druhou branku přidal také střídající hráč B.Ryšavý a tím také přidal uklidnění do naší hry. Musím pochválit cele mužstvo za předvedený výkon a také střídající hráče, kteří utkání rozhodli.

Zdroj: https://fotbalunas.cz/zapas/448073/
Autor: Petr Florián