Sedmnáctiletý Jan Baňa letní posilou FK Kunštát

Na úrovni okresního a krajského mládežnického fotbalu odmalička v dresu Kunštátu vynikal, byl výrazně odskočený od ostatních... Jeho talent neunikl ani pozornosti Zbrojovky Brno. A tak se v necelý 10 letech Jan Baňa stěhoval za fotbalem do brněnské metropole. I v žákovském věku mezi hráči ročníku 2006 byl pravidelně oceňovaný mezi nejlepšími hráči brněnské Zbrojovky, je rovněž absolventem Jihomoravské regionální akademie pro nejtalentovanější fotbalisty kraje, měl nakročeno do mládežnických reprezentačních výběrů. Po sérii zranění a menší vytíženosti na úrovni dorostenecké kategorie se Honza vrací restartovat svoji sportovní kariéru do mateřského klubu FK Kunštát. Má za sebou velmi vydařenou přípravu. V létě na sobě makal. Svými výkony v přípravných zápasech všechny pozorovatele nadchnul a řekl si o základní sestavu v A týmu. Honza Baňa ještě věkově 2 roky spadá do kategorie dorostu. Zvolil si ale náročnou cestu brzké adaptace na mužský fotbal, po Matěji Zlatníčkovi bude dalším z nové generace talentovaných fotbalistů v A mužstvu. Všichni spoluhráči a celý náš klub jsou připraveni Honzu na této cestě podporovat. První minuty v krajském přeboru za FK Kunštát připíše sedmnáctiletý talent už tuto sobotu v Lednici. Za Kunštát v minulosti hrál fotbal tatínek Josef, za ženský tým nastupovala dokonce i maminka Karla. V současnosti je v rekonvalescenci po zranění Honzův bratr Dominik, se kterým se co nevidět sejdou na jednom hřišti. Takže Baňič, vítej doma!

Honzo, jsi odchovancem kunštátského fotbalu. Vracíš se po dlouhých 8 letech. Jaký byl tvůj motiv vrátit se k nám?

Důvod proč jsem se vrátil, je ten, že jsem býval často zraněný. Neměl jsem pak bohužel ani takové vytížení, jaké bych si ve svém věku představoval. Doufám, že v Kunštátě se zase rozehraju a budu podávat co nejlepší výkony a pomůžu týmu vyhrávat.

Jaké jsou tvoje přednosti, kde máš rezervy?

Myslím, že dokážu mít přehled na hřišti a dobře rozdávat míče. Rezervy doháním, potřebuji nabrat fyzičku a technika ještě není nejlepší.

Na jakém postu bys rád nastupoval?

Rád hraji krajního obránce. Někdy bych si chtěl zkusit i třeba krajního útočníka.

Letní příprava je za námi.
V přátelských utkáních jsi na sebe upozornil vynikajícími výkony a řekl sis jednoznačne o základní sestavu v A týmu? Jak sis letní období vyhodnotil ty?

Tak byly tam dobré věci i špatné a z těch špatných se musím ponaučit, aby se neopakovaly.

V 17 letech jsi nejmladším hráčem A týmu. Jak tě přijala kunštátská kabina?

V kabině mě kluci přijali úplně skvěle. S otevřenou náručí a popravdě sem to ani nečekal, takže za to jsem moc rád.

Jak vnímáš kvality našeho současného A mužstva?

Kvalita je velmi vysoká a bude těžké se dostat do základní jedenáctky.

Věkově bys mohl ještě 2 roky nastupovat za dorost. Podobně jako třeba Matěj Zlatníček jsi ale zvolil cestu brzké adaptace na mužský fotbal. V čem vidíš největší rozdíly mezi dorosteneckým a mužským fotbalem?

Největší rozdíl je v tom, že je to náročnější jak fyzicky, tak silově a má to celkově větší kvalitu.

V našem klubu působí i tvůj starší bratr Dominik, který je taktéž velmi talentovaným hráčem. Nyní se zotavuje po vážném zranění. Těšíš se na ten moment, až si spolu zahrajete?

Rozhodně se na ten moment těším. Doufám, že si s Dominikem budeme na hřišti rozumět.

Ve fotbale máš stále všechno před sebou? Máš nějaké konkrétní cíle?

Nemám žádné konkrétní cíle. Chci to dotáhnout co nejdál, hlavně hrát dobře.

Na co se v nadcházející sezóně nejvíc v kunštátském dresu těšíš?

Těším se na to, až s A týmem budeme vyhrávat. Když přijde prohra, budeme se z ní společně snažit ponaučit.

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 1043 | Posledních 7 dnů: 299 | Poslední den: 32