Velký návrat po 7 letech. Filip Adamec bude hájit barvy FK Kunštát.

Je to velký návrat! Odchovanec kunštátského fotbalu a rodák z Rozseče nad Kunštátem Filip Adamec, bude nastupovat za FK Kunštát. Po letech, kdy Filip působil ve vyšších soutěžích (Divize D v Bystřici nad Pernštejnem, Moravskoslezská fotbalová liga v FK Blansko) nastal ten správný čas. Filip se vrací v nejlepších fotbalových letech. Letní přípravu absolvoval s velkou chutí a v přátelských zápasech ukázal bohaté zkušenosti. Svým charakterovým a hráčským profilem skvěle zapadnul do typologie našeho A mužstva. S naší letní posilou přinášíme rozhovor. Filipe vítej doma!

Filipe, nedávno jsi ještě působil ve vyšších soutěžích. Jaký byl motiv tvého návratu do Kunštátu?

Hlavním důvodem byla časová náročnost hraní fotbalu v Bystřici, prací v Brně a bydlením v Rozseči. Když jsem před osmi lety šel z Kunštátu, tak mi bylo jasné, že se jednou vrátím a ten čas přišel teď.

Jak vnímáš fotbalový klub FK Kunštát a jakou vidíš jj perspektivu v současném kádru A týmu?

FK Kunštát je v krajském hledisku fenomén, jelikož nikdo jiný nedokáže poskládat 3 mužské týmy a zároveň maximálně podporovat mládežnické týmy. Jinak současný kádr A týmu je poměrně mladý a perspektivní. Jen já, Ifko (Ivo Loukota), David (David Macko) a Lojza (Alois Zeman) jakožto třicátníci trošku vybočujem. Jinak věřím, že se budeme pohybovat v horní části tabulky.

Máš 30 let, jsi v produktivním fotbalovém věku. Čeho bys chtěl s Kunštátem dosáhnout?

Jak říkáš, je mi 30 a nějaké konkrétní cíle si již nekladu. Chci hlavně, aby jsme hráli pohledný fotbal, aby se mi vyhýbala zranění a pokud možno, tak bych rád předával nějaké mé zkušenosti mladším spoluhráčům. Jaké jsou tvoje fotbalové přednosti? Kde naopak vidíš svoje rezervy? I když patřím k těm starším, tak jsem stále dobře fyzicky připravený a jako přednost vidím i přehled ve hře a dobré vedení míče. Moje slabiny jsou hodně zjevné, přes menší vzrůst nejsem králem vzdušných soubojů :-).

Na jakém postu rád nastupuješ a kde by ses nejradši viděl v sestavě?

V průběhu let jsem nastupoval na různých postech. Nejraději nastupuju na kraji zálohy, cizí mi ovšem není kraj obrany či střed zálohy.

Jak sis vyhodnotil průběh letní přípravy?

Sice jsme v přípravných utkáních nehráli proti tak kvalitním soupeřům, jací nás budou čekat v sezóně, ale i tak se ukázalo na čem stavět a co naopak vylepšit. Jinak tréninková morálka celého kádru byla skvělá.

Mistrovská sezóna je za dveřmi. Po delší době budeš nastupovat v Jihomoravském krajském přeboru. Na co se v této soutěži ty osobně těšíš?

Jihomoravský krajský přebor je velice kvalitní soutěž, samozřejmě se ale nejvíc těším na souboje s Boskovicemi, za které jsem dříve hrával a prožil tam krásných 9 sezón.

Už víš jaké číslo dresu oblékneš? Bylo složité si toto číslo v kabině u spoluhráčů domluvit?

Mile mě překvapilo, že Tomáš Gracias mi ochotně přenechal číslo 10, samozřejmě toto gesto mě velice potěšilo a na oplátku mám pro spoluhráče připravené nějaké pohoštění

Není žádným tajemstvím, že spousta fanoušků se na tvůj návrat velmi těší. Na jaký fotbal bys je do Kunštátu pozval?

Na diváckou kulisu se do Kunštátu hodně těším i já :-). Věřím, že si fanoušci užijí přímočarý a ofenzivní fotbal, který je pro FK Kunštát typický.

Galerie k aktualitě

Posledních 30 dnů: 1043 | Posledních 7 dnů: 299 | Poslední den: 32