Ivo Loukota a Vladan Horák oceněni v anketě Fotbalista roku 2022

V pátek, 3. února byla v  v sále restaurace „Tumperek“ v Rudici vyhlášena anketa Fotbalista roku 2022 okresu Blansko. Jednalo se již o v pořadí 19. řočník, kterou pořádá Okresní fotbalový svaz Blansko.

Ocenění fotbalisté byli vyhlášeni bez určení pořadí. V mužské kategorii byla vyhlášena šestice hráčů hrajících v okresních soutěžích a šestice hráčů startujících v krajských a vyšších soutěžích. Velkého ocenění za své letošní výkony v bráně získala opora a také kapitán FK Kunštát - Ivo Loukota, který se umístil v TOP 6 hráčů krajských soutěží. Ivo se velkým přičiněním podepsal pod postup Kunštátu do Krajského přeboru, kde svými výkony držel obranu svého klubu také na podzim. Během 15 zápasů, do kterých nastoupil držel dokonce unikátní sérii 540 minut bez obdrženého gólu.

Ze všech zaslaných hlasů fotbalových klubů okresu Blansko byl vyhlášen absolutní vítěz ankety, jímž se stal hrající trenér TJ Sokola Bořitov - Jiří Vorlický ml. Bývalý hráč FK Kunštát za podzim nastřílel v okresním přeboru 33 gólů a s mužským týmem Bořitova se aktuálně pohybuje na druhém místě tabulky. Působí také jako trenér v mládežnických kategoriích Žijeme Hrou.

V mládežnických kategoriích byli vyhlášeni vždy tři hráči. Dále byli oceněni rozhodčí a do pomyslné „Síně slávy“ byla uvedena fotbalová osobnost. Udělovalo se také ocenění za trenéra roku, kterým se stal po sečtení všech hlasů trenér FK Kunštát a Žijeme Hrou Vladan Horák. Vladan v uplynulém roce zaznamenal s mužským týmem FK Kunštát velkého úspěchu. Po 19 letech postoupil A tým do Krajského přeboru, kde také po podzimu velice úspěšně působí. Aktuálně se mužský tým FK Kunštát pohybuje na 3. místě tabulky.

V mládežnické kategorii měl klub Žijeme Hrou vyhlášené zástupce v kategorii dorostu a žáků. V dorostu se mezi TOP 3 umístil Jakub Kazda, který se galavečeru bohužel nemohl zůčastnit a v kateogrii žáků získal ocenění Lukáš Doležal. V němladších přípravkách se ze Žijeme Hrou bohužel nikdo neumístil, ikdyž svou fotbalovou kvalitou a pracovistostí by si to mnozí hráči zajisté zasloužili.