FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Ivo Loukota chytá v životní formě. Užil si postup a táhne Kunštát v krajském přeboru.

Ivo Loukota chytá v životní formě. Užil si postup a táhne Kunštát v krajském přeboru.

Přinášíme rozhovor s kapitánem a brankářem FK Kunštát Ivo Loukotem. Ivo je odchovancem kunštátského fotbalu. Mimo krátké hostování v roce 2006, kdy půl roku působil jako mladší dorostenec v Boskovicích, je neodmyslitelně spjatý s kunštátským fotbalem. Letos v červnu dovedl jako kapitán svůj tým po dlouhých 19 letech k postupu do krajského přeboru. Kunštát jako nováček po podzimu dosáhl fantastického úspěchu, když přezimuje na 3. místě tabulky. Ivo na sebe upozornil vynikajícími výkony a i díky němu se rok 2022 nesmazatelně zapíše do historie kunštátského fotbalu. K bilancování fotbalového roku 2022, ale i dalším tématům jsme si přizvali kunštátské číslo jedna mezi tyčemi, Ivo Loukotu.

Ivo Loukota

Post: brankář

Věk: 32 let

Na podzim utkání v KP / minut: 15 / 1369 min.

ŽK: 1

ČK: 0

 

FK Kunštátu po podzimu v Jihomoravském krajském přeboru

15 odehraných utkání

7 výher

5 remíz

3 prohry

skóre 35:21

Počet bodů 26

3. místo

 

Ivo, vraťme se nejdříve do letošního června. K postupu do nejvyšší soutěže Jihomoravského kraje Kunštátu pomohl až nerozhodný výsledek 2:2 v utkání TJ Čechie Zastávka se Sokolem Dobšice.

A naše drtivé vítězství nad Novosedly 14:0.

Věřil jsi tomu, že se postup může takovým způsobem povést v posledním kole?

Upřímně jsem nevěřil, že postoupíme.

Když jsme hráli náš poslední zápas, tak nezáleželo jenom na tom, jestli vyhrajeme nebo ne. Sice jsme Novosedly drtivě porazili, ale to nám k postupu nestačilo. Oslavovali jsme klasickou výhru a o chvíli později jsme se dozvěděli o remíze Zastávky a Dobšic. To nás automaticky posunulo na přední příčku tabulky, což znamenalo postup.

 

Jaký to byl pocit, když jsi věděl, že v Kunštátě se bude po 19 letech hrát krajský přebor?

Pocit to byl samozřejmě pěkný. Na krajský přebor jsem se jako kluk chodil dívat s tátou.

A to mi taky rozhodně dodalo novou motivaci.

 

Času a prostoru připravit se na vyšší soutěž v letní přípravě tolik nebylo. Pro tebe jako brankáře, bylo oproti jiným rokům v procesu letní přípravy třeba něco, co sis v trénincích nastavil jinak?

Pro mě se nic nezměnilo. Trénuji v podstatě pořád stejně.

 

Úvodní zápasy v krajském přeboru jsme sice podávali sympatické výkony, v zápasech na Svratce Brno (prohra 2:1), doma s Bystrcí (1:1), v Mutěnicích (3:3) jsme ale moc bodů neposbírali. Jak jsi viděl tyto zápasy?

V těchto zápasech pro nás byla soutěž ještě nová a o něco jiná, než na co jsme byli zvyklí. Bylo vidět, že jsme se teprve rozkoukávali.

 

Po té přišla prostřední pasáž soutěže. Na domácím hřišti se zrodily důležité výhry proti Boskovicím, Kuřimi, Ratíškovicím nebo Ivančicím. Podařilo se vyhrát na hřišti Ráječka 2:0. Položili jsme pevné základy úspěšného podzimu. Držel jsi unikátní sérii 540 minut bez inkasovaného gólu.

Jak sis toto období užíval a kde byl klíč k úspěchu?

Období jsem si moc užíval. Šlo vidět, že jsme si na tempo soutěže zvykli.

 

Série 7 utkání bez porážky skončila až na Sparta Brno, kde jsme prohráli 7:3. Vždycky je těžké pro brankáře chytat v takovém zápase. Proč jsme z tvého pohledu na Spartě tak vysoko prohráli?

Sparta takticky přehodila hřiště na malou umělku a to nám bohužel nevyhovovalo. Tento tah jim vyšel dokonale. Na malé umělce na nás byli dobře připraveni a dařilo se jim.

My ze začátku měli hned 3 šance, které jsme neproměnili, zápas tak mohl vypadat jinak. Ale ne vždy se zadaří.

 

Které podzimní utkání se Kunštátu nejvíce povedlo? Které bylo nejhorší?

Povedlo se nám více zápasů. Je těžké vybrat si jen jeden, protože tahle soutěž je kvalitní a každý zápas je jinak atraktivní. Například se nám povedli zápasy proti Boskovicím nebo Kuřimi.

Naopak nejhorší byla již zmíněná Sparta Brno.

 

Na podzim se ti podařilo doma s Krumvířem a v Lednici chytit pokutový kop. V Rousínově jsi při penaltové střele taktéž úspěšný a překonal tě až dobíhající hráč. Vychytal jsi Kunštátu o několik bodů navíc. O penaltě se říká, že je to individuální disciplína v kolektivním sportu. Prozradíš nám, jak se na penalty připravuješ?

Na penalty se nijak nepřipravuji. Za tu dobu co už chytám, tak to zvládnu vycítit z hráče podle řeči těla a někdy k tomu potřebujete trochu štěstí.

 

V zápasech krajského přeboru jsi zaujal i vynikajícími zákroky, kdy si na tobě někteří střelci „vylámaly zuby“. Hned v prvním domácím zápase proti Dostě Bystrc jsme byli svědky nezvyklé situace. Vytáhnul jsi střelu do šibenice hostujícího záložníka Patrika Pokorného. Bystrcký fotbalista za tebou přišel, plácnul si s tebou a ocenil tě za tento zákrok. Vybavuješ si, co ti Patrik Pokorný řekl? 

Jestli si to dobře vybavuji, tak si se mnou na hřišti jen plácl a až po zápase za mnou přišel, řekl mi s úsměvem „Moc si mě dneska nepotěšil.“ Vždycky je to pěkné když vás protihráč ocení.

 

V roce 2022 A mužstvo Kunštátu na domácím hřišti neprohrálo. Série domácí neporazitelnosti trvá už 19 utkání. Co na to říkáš?

Na domácím hřišti se nám hraje vždycky líp. Dělají to taky naši fanoušci a atmosféra.

 

Naopak venku jsme na podzim uhráli pouze 6 bodů. Proč je ve hře Kunštátu doma a venku takový rozdíl?

Venku se nám tolik nedaří. Možná je to psychikou možná něčím jiným, těžko říct.

 

Se ziskem 26 bodů jsme se po podzimní části umístili na 3. místě krajského přeboru. Čekal jsi to?

Nikdo asi nevěděl, co od toho má čekat. Ale přál jsem si, umístit se v klidném středu tabulky. 

 

Když se podíváš na současný A tým FK Kunštát. Myslíš si, že na podzim zahrál na hranici svých možností, a nebo je zde ještě prostor pro zlepšení?

Prostor pro zlepšení je vždycky. Vždy se dá co zlepšovat.

 

Je nějaký jednotlivec nebo individualita, kterou bys chtěl za podzimní výkony v kunštátském dresu ocenit?

Každý hráč je nějaký a taky jinak šikovný. Ve fotbale nejde tolik o jednotlivce, ale o celkový tým. Všichni jsou to dobří kluci a fotbalisti.

 

Na podzim jsme odehráli 8 domácích utkání. Celkově je navštívilo 1922 diváků. S průměrem 240 diváků na utkání patří Kunštát k nejsledovanějším týmům v soutěži. Co na to říkáš a na jaký fotbal do Kunštátu bys pozval diváky v roce 2023?

Za fanoušky jsem moc vděčný. Pozval bych je na kvalitní podívanou, tak jako vždy. J

 

Jak se těšíš na zimní přípravu FK Kunštát, která začne 13. ledna.

Na zimní přípravu se těším. Po covidové přestávce pojedeme opět na soustředění. Letos to bude poprvé v Chotěboři, tak jsem zvědavý.

 

Chtěl bys někomu speciálně poděkovat?

Samozřejmě bych chtěl poděkovat rodičům Petrovi a Petře, kteří mě k fotbalu vedli už od útlého dětství a podporovali mě v něm.

Děkuji dědovi Karlovi, který si rozhodně zaslouží být zmíněn.

Děkuji Radku Bouskovi, který mě dává zdravotně dohromady, když je třeba.

Děkuji rodině, kamarádům a fanouškům. Dceři Aničce, sestře Viktorii, tetě Renatě, svému trenérovi a zároveň bratránkovi Vladanovi Horákovi. Za to, co pro nás dělá, děkuji předsedovi oddílu panu Františku Tenorovi.

A samozřejmě partnerce Monice, která mě na tréninky, zápasy vždy pustí a chodí mě s dcerou podporovat. Děkuji.

 

Co bys popřál kunštátskému fotbalu do roku 2023?

Popřál bych víc gólů v soupeřově bráně, méně v té naší. Taky pevné zdraví a úspěšnou sezónu.

 

Ivo děkujeme za rozhovor. Těšíme se na další tvoje parádní výkony v brance FK Kunštát a přejeme Ti spoustu osobních i sportovních úspěchů.

 

 

Galerie k aktualitě

T.G.A. CTT Interiéry Město Kunštát NSA Jihomoravský kraj

Počet návštěv: 265790
Posledních 30 dnů: 1818 | Posledních 7 dnů: 394 | Poslední den: 61

© 2023 FK Kunštát | Všechna práva vyhrazena | frantisek.tenora@tiscali.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne