Rozhovor s Vladanem Horákem o přípravě A mužstva a nadcházející sezóně.

Již delší dobu působí Vladan Horák na pozici trenéra A mužstva společně s Petrem Loukotou.

Zeptali jsme se ho na to, jak se naše áčko připravovalo na nový ročník soutěže.

Jak probíhala letní příprava?

Přípravu jsme začali 16. července.

Všechny treninkové jednotky probíhaly na hřišti v Lysicích nebo ve Zbraslavci.

Díky panu Čechmanovi a panu Kyrczovi jsme měli v Lysicích skvělé zázemí.

Myslím, že i tyto vnější vlivy pozitivně působily na kvalitu treninkového procesu.

Navíc i v pohárovém utkání proti Kuřimi jsme se v Lysickém azylu cítili jako doma.

Oběma pánům za to ještě jednou děkuji.

Co bylo náplní treninkových jednotek mužů v přípravě?

Doba, kdy se v Kunštátě trénovala vytrvalost a běhalo po lesích je pryč.

Fotbal se rychle vyvíjí. Pokud některý z hráčů potřebuje zapracovat na kondici, řešíme to individuálně.

Hlavní náplní v letní přípravě byl rozvoj dynamiky a výbušnosti. Hodně se také zaměřujeme na individuální činnost jednotlivce, reakční schopnosti a odvahu při řešení jednotlivých herních situací.

Stihli jste odehrát dvě přípravná utkání a dvě pohárová, jak jste si zápasy s hráči vyhodnotili?

Soupeři byli velmi kvalitní. S náročností zápasů jsme spokojeni. V jednotlivých zápasech jsme o naší hře nasbírali dostatek informací.

Jedním z hlavních cílů pro nás v nadcházející sezoně bude zlepšení herního projevu na hřištích soupeřů.

Z toho jsme vycházeli i v těchto přípravných a pohárových utkáních.

Jak tedy změnit herní projev A mužstva na venkovních hřištích?

Je to o nastavení vnitřních pravidel, účelnosti, odvaze, větším uvědomění jednotlivce, organizaci hry. V průběhu přípravných zápasů jsme cítili zlepšení. Na těchto věcech budeme pracovat i v následujícím období.

Nejvýraznější změnou v kádru je ukončení hostování Ondry Kudy a příchod Martina Haničince.

Jak mohou tyto změny ovlivnit naši hru?

Ondra Kuda ukončil hostování kvůli pracovní vytíženosti. Pokud by Ondra trénoval, těžko bychom v této soutěži hledali lepšího obránce.

Teď dostanou v obraně příležitost hráči jako Michal Skoček, Ondra Loukota nebo Aleš Zámek. Nemyslím si, že by nás to mělo nějak zásadně ovlivnit. Defenzivní činnost není pouze o obranné čtverce nebo jednotlivci, ale o celém mužstvu. I na to jsme se v přípravě zaměřovali.

Kdo viděl naše přípravná utkání, ví, že příchod Martina Haničince pro nás má velký význam.

Martin je hodně kreativní fotbalista. Na hřišti dokáže skvěle reagovat. Umí se prosadit individuálně, dokáže pracovat pro tým a je gólový.

To nejdůležitější je, že Martin výborně zapadl do naší party.

Jaký je cíl pro letošní sezónu?

Máme mladý tým. Pro mě je momentálně nejdůležitější to, že každý z hráčů, který hraje za Kunštát, se chce zlepšovat a fotbalově růst.

Každý náš fotbalista vnímá to, na jakou úroveň se chce dostat a co pro to chce udělat. Pokud si to kluci dokáží v zápasech i treninkovém procesu uvědomit, mohou se zlepšovat rychleji.

Za poslední dobu jsme si herním projevem v domácím prostředí získali hodně příznivců. I v nadcházející sezoně našim divákům chceme dát důvod k tomu, aby na fotbal do Kunštátu chodili. Myslím, že po dvou letech v 1.A je čas na to, abychom se začali prosazovat i na hřištích soupeřů. Aby tomu tak bylo, nesmí nám v jakémkoliv momentu hry na hřišti chybět vášeň, energie, respekt a uvědomění.

Výsledky z přípravy:

Kunštát - Moravská Třebová 5:2 (2:1)

Dražovice - Kunštát 1:5 (0:2)

Lipovec - Kunštát 0:5 (0:3)

Kunštát - Kuřim 3:2 (1:0)

Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17