Vítězná jarní série A týmu skončila ve Slatině po remíze 1:1.

18. kolo 1.A třídy, pátek 15.4.2022, 17:00

SK Slatina - FK Kunštát 1:1 (0:0)

Branky: 85. Michalec - 65. David Macko z pen.

Sestava: Loukota (K) - Hanák, Bělehrádek (78. Zámek), Zeman A., Gracias, Zlatníček (58. Adámek), Novotný, Janíček, Macko, Zeman R., Sehnal.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: "Celý první poločas se ve Slatině nesl ve znamení našeho dobývání soupeřovy obrany. Domácí nastoupili z hlubokého bloku, v devíti hráčích v poslední třetině hřiště. Těžkou jsme se do zahuštěného prostoru kombinačně dostávali. Chybělo i více pohybu, aby jsme dobře postavenou obranu Slatiny náběhy a odskakováním do volných prostorů více trhali. Dvě nebezpečné situace jsme si do poločasu vytvořili. Nejdřív David Macko zpětnou přihrávkou nenašel v dobré pozici Lojzu Zemana, v závěru poločasu orazítkoval střelou z dálky vnější tyč Tom Novotný.

Druhý poločas se nám podařilo rozjet daleko lépe. K oživení naší útočné fáze pomohlo i zatažení Davida Macka hlouběji do zálohy. Na hrot jsme vysunuli Tomáše Adámka. Dvojice David Macko a Lojza Zeman začala rozdávat kvalitní míče na útočícího Adámka, Sehnala, Bělehrádka nebo Novotného. V 65. minutě se po kolmém vysunutí náběhem utrhl výborně hrající Tomáš Novotný, kterého obránce Slatiny zastavil pouze za cenu pokutového kopu. Penaltu proměnil David Macko. 0:1.

Po vstřeleném gólu jsme pokračovali v aktivitě. Vše vypadalo, že směřujeme ke vstřelení druhé branky, která by zápas výslledkově v náš prospěch rozhodla. V nadcházející dvacetiminutovce jsme si vytvořili 5-6 vyložených šancí. Bohužel jsme při dohrání těchto gólových situací buď nevybrali dobré řešenní, nebo nám chyběli centimetry (jako v případě zakončení hlavou Novotného a Lojzi Zemana). A nebo nás vychytal výborný brankář domácích.

Pro nás černý scénař se naplnil v 85. minutě. Kdy za celý zápas z jediné souvislejší akce na naší polovině Slatina vyrovnala Michalcem. 1:1.

Vyrovnávací branka a konečná remíza nás bezprostředně po utkání hodně zamrzela. Už proto, že i v tomto zápase z mého pohledu naši obránci Tomáš Gracias, Roman Zeman, Martin Janíček a Dalibor Hanák zahráli všichni nadstandartně. Hořký moment i pro Iva v brance, který díky skvělým výkonům držel jarní šňůru 445 minut bez inkasované branky. Když započítám i zápasy v přípravném období, skončila naše série 7 výher v řadě (Protivanov, Nedvědice, Ratíškovice, Rajhradice, Rajhrad, Dobšice, Zastávka).

Teď už je potřeba dívat se dopředu a konkrétně na další domácí zápas, který nás čeká příští neděli proti Zbraslavi. Tímto utkáním odstartujeme závěrečnou třetinu soutěže, ve které se všichni budeme chtít "porvat" o co nejlepší výsledky."