Blanenský deník: Sebevědomí i mladíci za lídra. Kunštát porazil jako první ambiciózní Rajhradice.

Zdroj: Blanenský deník

Autor: Pavel Šťastný - sportovní redaktor

V zimní přípravě řešili dva obtížné hlavolamy, když ztratili klíčové hráče ze základní sestavy. Fotbalisty Kunštátu ze skupiny A jihomoravské I. A třídy nejprve opustil nejlepší střelec týmu Marek Štencl, jenž se svými výkony přihlásil o angažmá v třetiligovém Blansku. Kvůli vleklým zraněním pak ukončil aktivní hráčskou kariéru Michal Skoček.

Volná místa na soupisce ovšem nezaplnila žádná zvučná jména. „Dlouhodobě se snažíme pracovat s mládeží a postupně nám z ní vycházejí noví hráči. Hlavním úkolem bylo si přes zimu nachystat nějaké varianty a herní systém, se kterým uspějeme i bez tref Marka,“ řekl kouč mužstva Vladan Horák.

Jeho svěřenci se dosud výrazně spoléhali na gólový přísun čtyřiadvacetiletého Štencla, který nasázel devatenáct z šestatřiceti branek týmu. „V přípravě jsme pracovali především na tom, abychom v útočné fázi hráli víc variabilně a aby se střelecky prosazovalo víc hráčů. Naštěstí zápasy ukázaly, že se nám to podařilo,“ pochvaloval si Horák.

Kunštát v zimní pauze odehrál pět zápasů, v nichž vstřelil dvacet gólů. Větší roli v mužstvu pak získali Tomáš Bělehrádek a Marek Sehnal. Druhý z nich se v přípravě trefil hned šestkrát. „I když máme víc variant, jde teď o hráče základní sestavy. Podařilo se nám je do ní začlenit a byla jen otázka, jak se nám povede všechno přenést do prvního mistrovského zápasu,“ podotkl Horák.

Právě dvojice Bělehrádek – Sehnal se gólově prosadila hned na úvod jarní části sezony a zařídila tříbodový zisk ze hřiště velkého favorita. Kunštát totiž v neděli porazil vedoucí Rajhradice na jejich hřišti 2:0. „Byli jsme efektivní v zakončení a měli jsme velmi dobrý vstup do utkání, což nás nasměrovalo k vítězství,“ líčil Horák, jehož tým si vybudoval dvoubrankový náskok už ve 29. minutě.

Celek z Blanenska porazil ambiciózní Rajhradice v této sezoně vůbec jako první mužstvo soutěže, na podzim s nimi remizoval 1:1. „Kluci říkali, že na jejich hřišti vyhráli snad vůbec poprvé,“ usmál se Horák a pokračoval: „Podařilo se nám dobře nastavit hlavy a načasovat formu k prvnímu zápasu. V tréninku i při rozcvičení před zápasem jsem na hráčích viděl, že si jdou za vítězstvím a mají zdravé sebevědomí. Po výhře jsme pak měli všichni radost.“

Kunštátu v tabulce patří dál čtvrtá pozice, na první Rajhradice ztrácí šest bodů. Jeho kouč však pošilhává po umístění v elitní trojce. „Pracujeme pořád poctivě, na tom se nic nemění. Povedla se nám ale příprava, proto se chceme pokusit o co nejlepší výsledek,“ dodal Horák.

Posledních 30 dnů: 1052 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 19