FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Hodnocení přípravných zápasů ve Svitavách

Hráči našeho A týmu na stadionu Svitav podali výborný výkon. O výhru přišli v poslední minutě. Už v prvním poločase se dostali do vedení, které mohli z herní převahy a dalších šancí navýšit. Nestalo se a v 89. minutě domácí tým z poslední akce utkání vyrovnal na 1:1. Kunštátský B tým se v předzápase proti svitavské juniorce v prvním poločase prezentoval velmi dobrou organizací hry. Po změně stran se naši hráči proti kvalitnímu soupeři neudrželi v tempu utkání a prohráli 4:1.

Hráno 13.6. v 16.00:

TJ Svitavy "A" - FK Kunštát "A" 1:1 (0:1).

Branka: 24. Adámek z pen.
Branka:

Sestava: Loukota – Bezděk, Dvořáček R. (80. Bednář D.), Zeman R., Hanák (70. Videman), Gracias, Blaha (60. Bělehrádek), Adámek, Sehnal (75. Sedláček), Štencl, Vorlický.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: „Pro utkání ve Svitavách nebyli k dispozici Lojza Zeman, David Macko, Michal Skoček a zraněný Marek Nečas.

Hodně jsme se poučili z chyb v Bystrci a proti Svitavám jsme předvedli diametrálně odlišný výkon v obranné fázi. Bránili jsme kompaktně jako tým, začínalo to agresivním napadáním nahoře, pokračovalo dobrou součinností záložníků a naše obranná čtverka odehrála zápas až na jedinou situaci z poslední minuty bez chyby. Hodně se teď v tréninkovém procesu zaměřujeme na postupný útok a proti silnému soupeři jsme tam v prvním poločase měli souvislé pasáže na míči. Po faulu na Marka Štencla proměnil penaltu Tomáš Adámek a je škoda, že v rozmezí 25. - 45. minuty z herní převahy, kterou jsme měli, tam nic dalšího nespadlo.

Druhý poločas ve velkém vedru úroveň hry oboustranně byla níž. Svitavy měly více ze hry a tlačily se za vyrovnávacím gólem. My jsme ale hráli organizovaně a drželi soupeře daleko od naší branky. Naše příležitosti a akce na posledních třiceti metrech jsme ale rovněž nedotáhli. Krásnou střelu, která se otřela o spojnici, tam měl Marek Štencl.

V podstatě z poslední akce zápasu, v 89. minutě, kdy soupeř ze standardky rozehrávané hluboko na své polovině, nakopl míč před naší šestnáctku, tam jsme nevyhráli první souboj, dobře se nezajistili a domácí hráč to lobem přes vybíhajícího Iva vyřešil gólově. 1:1.

Po tom průběhu, kdy jsme v zápase dlouho vedli, remízový výsledek trošku mrzí. Proti Svitavám jsme se dnes ale prezentovali fotbalem, jaký všichni chceme hrát.“

Hráno 13.6. ve 14.00:

TJ Svitavy "B" - FK Kunštát "B" 4:1 (1:0).
Branka:

Branka: 67. Bělehrádek

Sestava (střídalo se hokejovým způsobem): Trávníček – Videman, Horák O., Horák V., Šmerda J., Tenora M., Doležel, Dvořáček S., Bednář D., Knies, Lesovský, Sedláček, Boček, Staněk, Bělehrádek, Janků.

Hodnocení utkání trenérem Vítězslavem Bočkem: „Z naší strany velmi dobrý první poločas, kdy jsme měli dobrou organizaci hry a rychlý přechod do útoku. Škoda, že jsme neproměnili za stavu 0:0 ve 30. minutě velkou šanci. Svitavy se ujaly vedení po našem zaváhání ve 45. minutě z pokutového kopu.

Druhý poločas se nám nepodařilo udržet v tempu zápasu, domácí byli aktivní a přidali další branky.

Odehráli jsme dnes utkání proti silnému a běhavému soupeři. Bylo to pro nás velmi přínosné. Dobře zahráli kluci z dorostu, ti do naší hry přinesli rychlost a fotbalovost.“