Áčko v derby vítězně

Proti Bořitovu jsme si v prvním poločase vytvořili mírnou územní převahu. Úvodní šanci utkání měl ale soupeř.
Knies nikým neatakovaný se na naší polovině otočil s míčem a průnikovou přihrávkou překonal celou obranou čtveřici.
Ivo v brance zachoval chladnou hlavu, samostatný nájezd Radka Bezděka ustál a střelu vyrazil. Platilo "nedáš dostaneš". U dlouhého míče za obranu hostů byl dřív Filip Adamec. Obhodil si vybíhajícího brankáře Němce a z mírného úhlu nás poslal do vedení. 1:0.
Bořitovští hráli chytře, ani za nepříznivého stavu se nikam nehnali. Nahoře nechali osamoceného Bezděka a zbytek hráčů zahustil vlastní polovinu. Sice jsme hodně nakopávali, ale že bychom se nedostávali k odraženým míčům se mi nezdálo. První nebo druhý odražený jsme většinou získali my. Určitá snaha o vstřelení druhého gólu tam z naší strany byla. Přes absenci většího pohybu a nedostatečné kvality okolo šestnáctky jsme se k němu nakonec nedopracovali. Za to hosté nás v závěrečné pětiminutovce prvního poločasu zasypali hned třemi střelami a Ivo měl plné ruce práce.

Ve druhém poločase jsme chtěli soupeři výsledkově odskočit. Naše pozornost byla asi až příliš zaměřena na vstřelení druhého golu a ve hře nám unikaly další důležité souvislosti. Soupeři jsme hned dvakrát dovolili přečíslení 5 na 3 a nechali vyniknout Iva. Nejvíc nás Ivo podržel v 60. minutě, kdy Tom Prudil přehlédnul Bezděka, který vystihnul jeho zpětnou přihrávku. Opět se opakoval minisouboj bořitovského útočníka a našeho brankáře. A opět Ivo exceloval, když jeho samostatný nájezd vychytal.

Závěrečná půlhodina se nesla ve znamení našich tutovek. Víta Boček nejdřív z osmi metrů přestřelil a o chvíli později sice změnil způsob zakončení, výsledek byl ale stejný. Jeho pokus hlavou skončil mimo tyče. Tolik očekávanou branku nepřinesl ani volej Erika Miholy, který hradbu těl neprostřelil. Ofenzivu oživila střídání. Dvojice Chloupek - Stehlík svým pohybem potrhala už tak unavený blok bořitovských. Hned po příchodu na hřiště Chloupek v samostatném nájezdu na Němce nevyzrál. Krásnou individuální akci předvedl opět Luboš Chloupek, který se uvnitř šestnáctky zbavil trojice bránících hráčů. Jeho nedůraznou střelu do prázdné branky nakonec bořitovští v poslední možný moment odvrátili.

Dočkali jsme se až v 78. minutě. Luboš Chloupek zpětně přihrával a Tonda Preč s přispěním snad dvojnásobné teče míč do sítě dopravil. 2:0.
V závěru měli bořitovští ještě jednu střeleckou možnost, Fojt ji ale nevyužil.

Z naší strany to byl hodně divoký výkon. V druhé pětačtyřicetiminutovce za stavu 1:0 jsme utkání pod kontrolou rozhodně neměli.
Dokázali jsme si vypracovat snad osm vyložených šancí, přitom nejlepším hráčem našeho týmu byl na druhé straně Ivo.

FK Kunštát - TJ Sokol Bořitov  2:0 (1:0)

Branky: 22.min Filip Adamec, 78.min Antonín Preč

Sestava: Loukota I. - Šafařík, Loukota O., Hruška, Prudil - Blaha (83.Bednář Z.), Adámek (75. Záboj), Preč, Adamec - Mihola (60.Stehlík), Boček (65. Chloupek)

Počet návštěv: 270864
Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17