A tým: po výborném výkonu výhra na hřišti Želešic

V 10. hraném kole předvedl A tým Kunštátu i bez několika tradičních opor výborný výkon na hřišti Želešic. Po gólu Pavla Doležela a dvou trefách Jirky Vorlického jsme vyhráli 3:0.

10. hrané kolo - 1.A třída sk. A

TJ Viktoria Želešice - FK Kunštát 0:3 (0:1)

Branky: 6. Doležel, 52. a 80. Vorlický

ČK: 65. Skoček

Sestava: Loukota I. (K) - Doležel (82. Bednář D.), Nečas (90. Videman), Zeman, Skoček, Gracias, Boček (70. Hanák), Dvořáček R., Štencl (85. Lesovský), Bezděk, Vorlický.

Hodnocení utkání trenérem Vladanem Horákem: " Po zápase se Slovanem Brno nám k dlouhodobě zraněnému Pavlu Jonášovi přibyli na marodku naši tradiční tvůrci hry Lojza Zeman a Tomáš Adámek. Oba na hřiště v Želešicích nepustilo svalové zranění. Proto jsme museli řešit úplně nové složení střední zálohy. Zde nastoupila trojice Tomáš Gracias, Víťa Boček a Radek Dvořáček. Samotný zápas ukázal, že jsme se rozhodli dobře.

Minulý týden se nám herně vůbec nepodařil druhý poločas se Slovanem, kdy jsme nebyli aktivní a běžecky to od nás bylo málo. Něco jsme si k tomu před zápasem řekli a v Želešicích bylo na všech našich hráčích vidět od první minuty velké odhodlání. To jsme vyjádřili i gólově, kdy jsme akci rozjeli na levé straně, Mára Štencl se uvolnil v souboji jeden na jednoho a servíroval před branku krásný míč, který do sítě dopravil z pravého beka sprintující Pavel Doležel. 0:1.

Přečkali jsme jednu velkou šanci Želešic, kdy v 10. minutě hlavičku domácího útočníka, která měla gólové parametry vyrazil Ivo na roh.

V dalším průběhu jsme si tam vypracovali další dobré příležitosti ze hry i po standardních situacích, ale bez gólového efektu. Domácí se spíš soustředili na poctivou obranu a brejkové situace, ale my jsme koncentrovaně bránili a nedovolili jim akce dotáhnout.

Druhý poločas pro nás opět začal velmi dobře, kdy se Jirka Vorlický svým typickým způsobem šikovně uvolnil v pokutovém území a nadvakrát překonal domácího brankáře. 0:2.

Bohužel v 65. minutě fauloval domácího hráče Michal Skoček, v následné strkanici neudržel nervy na uzdě a žduchnul do soupeře. Od rozhodčího po druhé žluté viděl červenou. Je to škoda, protože nám v příštím utkání se Zbraslaví určitě bude chybět.

Do konce zápasu zbývalo 25 minut a Želešice měly dost času s výsledkem zápasu něco udělat. My jsme to ale dohráli organizovaně a disciplinovaně a domácím nedovolili vůbec nic. V 80. minutě po přihrávce Marka Štencla rozhodl o našem vítězství Jirka Vorlický. 0:3.

Výhra na hřišti soupeře nás potěšila stejně jako způsob, kterým jsme si pro ni došli. Od začátku až do konce z naší strany obrovská chuť a zápal. V obranné fázi byla cítit zodpovědnost a ochota pomoct jeden druhému. V útočné činnosti jsme soupeře fotbalově i běžecky předčili a při řešení finální fáze si perfektně vyhověli."

Počet návštěv: 270864
Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17