Cenná výhra venku

Výkon našeho týmu měl na Slovanu během prvního poločasu vzestupnou tendenci. V prvních patnácti minutách jsme soupeře nechali zbytečně hrát. Domácí měli dostatek času dostávat postupným útokem míče až na nebezpečného Stehlíka. I v soubojích o odražený míč byli hráči Slovanu úspěšnější a většinu z nich dokázali získat pro sebe.

Přístup celého týmu k defenzivní činnosti se po první patnáctiminutovce výrazně zlepšil. Byli jsme agresivnější a rychleji jsme soupeře dostupovali. Navíc po zisku míče jsme dokázali rozvinout útok ve větším počtu hráčů. Po několika slibných náznacích přišla 32. minuta. Na polovině domácích vybojoval míč Pavel Blaha s Tondem Prečem. Svým typickým způsobem si na přihrávku od Tondy naběhnul za obranu Slovanu Tomáš Prudil. Tomáš v ostrém úhlu využil momentu překvapení a díky rychlé orientaci nasměroval střelu na vzdálenější tyč, za záda bezmocného Vlasáka. 0:1.

Po vstřelené brance jsme tam měli ještě další dobré momenty. Dvakrát soupeř zblokoval zakončení Ondry Španěla. Po jednom z našich rohů se do odraženého míče opřel Tonda Preč, jeho povedenou střelu likvidovala opora domácích Radim Vlasák. V závěru poločasu hrozili ze standardních situací také domácí. Nebezpečné závary pomohl naší obraně vyřešit výborně chytající Ivo Loukota.

Do druhého poločasu hráči Slovanu vlétli ofenzivní smrští, my jsme jejich nástup vůbec nezachytili a dostali jsme se pod tlak. V rozmezí 50 - 60 minuty přišly parády našeho brankáře Ivo Loukoty. Zákroky "podzimu" si náš golman schoval na tu správnou chvíli. V 52. minutě Ivo vychytal dvojitou tutovku Slovanu. Po centru ze strany míč směřující do horního růžku kunštátský brankář zázračným způsobem vytěsnil a úspěšně čelil i dorážce domácího útočníka ze dvou metrů. Ivo vychytal i bombu hráče Slovanu z malého vápna, který asi ještě teď nechápe co se stalo, že míč neskončil v brance.

Sice jsem teď psal o ofenzivní smršti Slovanu. " Kunštátské intermezzo" doopravdy trvalo patnáct minutu. Poté jsme se opět dostali do tempa a hru vyrovnali. Brňanům čas ubíhal hodně rychle, my jsme měli prostor něco podniknout. Využil toho především Karel Stehlík, který svým strážcům několikrát pláchnul, škoda že jsme to nedotáhli do zakončení. V 80. minutě dostal od Ondry Španěla přihrávku za obranu Erik Mihola, Vlasák ho v samostatném nájezdu vychytal (Škoda, že to tam alespoň v posledním zápase Erikovi nepadlo. Za to, jak celý podzim odjezdil by si gól rozhodně zasloužil.) Závěrečný tlak Slovanu nebyl tak intenzivní, protože ho přerušilo vyloučení domácího záložníka po druhé žluté.

Na naší straně bylo vidět hned několik zajímavých individuálních výkonů, i přesto jsme tak kvalitního soupeře, jakým byl Slovan Brno porazili především díky soudržnosti celého týmu. Co se týká defenzivy, pravděpodobně se jednalo o nejzodpovědnější a nejdůslednější výkon celého podzimu. Touto cestou chci hráčům poděkovat. V právě skončené podzimní části bylo jedním z hlavních cílů zaujmout a bavit diváky ofenzivním fotbalem. To se podařilo hlavně v domácím prostředí. Zde jsme často předváděli hru nad rámec 1.A třídy.

Slovan Brno – Kunštát 0:1 (0:1)
Branky: 32. Prudil

Sestava: Loukota I., Prudil, Kuda, Loukota O., Adamec, Hruška, Blaha, Preč (69. Adámek), Španěl, Stehlík (89.Skoček), Mihola (82. Šmerda)

Počet návštěv: 270864
Posledních 30 dnů: 1061 | Posledních 7 dnů: 242 | Poslední den: 17