FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Vítězně ve Šlapanicích

Ve Šlapanicích jsme měli hned v první minutě vyloženou šanci. Ondra Hruška se ocitl pro něho netypicky ve straně hřiště. Jeho centr přistál na hlavě Víti Bočka, ale domácí brankář prudkou střelu vyrazil nad břevno. Hned po odkopu jsme byli při bránění hodně nedůslední a šlapanický útočník se protlačil až do zakončení. Ivo Loukota ale potvrdil, že úvod sezóny ho zastihl ve skvělé formě a vyloženou šanci zlikvidoval.
V Hrušovanech nebylo vše podle našich představ, a tak jsme si chtěli pomoct i změnou rozestavení. Na hrotu útoku doplnil Erika Víťa a hráli jsme klasicky 4-4-2. Chtěli jsme být aktivnější ve předu, útočit ve větším počtu hráčů, dostat soupeře obranu pod tlak. V některých momentech se nám to dařilo, v některých vůbec. Když už jsme šli do zisku míče, sami jsme se o něho připravili vlastním neklidem a špatnou rozehrávkou. Nicméně na všech našich hráčích byla vidět snaha a vůle to změnit.
A šli jsme do vedení ve 34. minutě. Po minisérii rohových kopů se k míči dostal Tonda Preč nacentroval na zadní tyč a Tom Prudil nikým nekrytý dopravil míč do poloodkryté branky. 0:1.
Ve druhém poločase jsme nechtěli vedení jen bránit. Dlouho se nám dařilo zaměstnávat soupeře naší aktivitou a snahou o vstřelení druhé branky. Šlapanice za námi zaostávaly technickým vybavením a rychlostí, a tak si hodně často pomáhaly důrazem za hranící pravidel. To, že jsme se vyrovnali s nešetrnými zákroky domácích nám v závěru hodně pomohlo.
Šlapanice od 70. minuty hráli na tři útočníky a nám se na jejich polovině otevřely větší prostory. Definitivní pojistku mohl přidat v 73. minutě Tom Prudil po standardce Tondy Preče, ale míč po jeho hlavičce orazítkoval pouze břevno Šlapanické branky. Hned o dvě minuty později jsme inkasovali. Po nepřesnostech v naší rozehrávce se míče zmocnili domácí a jejich útočník obstřelil vybíhajícího Iva.

Asi největším pozitivem utkání byl přístup našich hráčů k závěrečné patnáctiminutovce. Nic jsme nezabalili, naopak, měli jsme ctižádost s výsledkem ještě něco udělat. I Šlapanice chtěly vyhrát a nechali hru na tři útočníky. Hodně nám pomohla střídání. Příchod Michala Skočka a Luboše Chloupka naši hru jednoznačně oživil. Chloupek po jednom z odrazů míč napálil těsně vedle. Skoček pro změnu asistoval u branky v 81. minutě, kdy přiťuknul na malé vápno míč Víťovi Bočkovi a ten rozhodl o naší výhře. 1:2.

Rozhodně máme kvalitu na to, abychom předváděli lepší fotbal než ve Šlapanicích. Proti nepříjemnému soupeři to ale bylo spíš o vůli a ctižádosti. Naši hráči, i přesto, že se spousta věcí nepodařila, chtěli naši hru s každou novou herní situací změnit k lepšímu.

SK Šlapanice - FK Kunštát  1:2 (0:1)
75. Kahoun - 34. Tomáš Prudil , 81. Vítězslav Boček

ŽK: 78. Ondřej Hruška , 89. Ondřej Loukota

Sestava: Ivo Loukota , Ondřej Hruška , Ondřej Kuda , Jan Šafařík , Tomáš Prudil , Ondřej Loukota , Antonín Preč , Filip Adamec , Pavel Blaha (71. Michal Skoček) , Vítězslav Boček (83. Pavel Doležel) , Erik Mihola (63. Luboš Chloupek)