Remíza v Boskovicích

V utkání na hřišti Boskovic se nám podařilo navázat na dobré předchozí výkony. Nepřijeli jsme pouze bránit, chtěli jsme agresivně napadat rozehrávku soupeře a nepustit ho k jeho typické hře. Ta je založena na individuálních schopnostech kreativce Lukáše Martínka. Spoléhali jsme na rtuťovitý pohyb Erika Miholy a Karla Stehlíka. Naši dva útočníci v průběhu celého utkání nedali domácí obraně dýchat a tím jsme vyřadili ze hry i Martínka, který neměl dostatek míčů, aby mohl tvořit.

Za našimi hroty působila kompaktně nově složená záložní čtveřice Blaha, Boček, Španěl, Adamec. Díky kvalitním náběhům jsme si v úvodu vytvořili dvě šance. Nejprve zkoušel tváří v tvář přelobovat Karel Stehlík Michala Čecha, úspěšnější byl ale domácí brankář. V samostatném úniku neuspěl na Čecha ani Pavel Blaha. V těchto momentech jsme byli lepším týmem. O to víc zamrzelo, že do vedení šly Boskovice. Ty využily naší nekoncentrovanosti, narychlo rozehrály standardku, Václavek prostrčil na Fadrného a ten se nemýlil. 1:0.

Vrátili jsme se brzo do zápasu. Uběhlo pět minut, na ofsajdové hranici přebral míč Pavel Blaha a centr z jeho kopačky poslal placírkou do sítě Ondra Španěl. 1:1. V další fázi jsme si několikrát zbytečně komplikovali fotbalový život. Věděli jsme, že boskovičtí umí perfektně napadat kombinaci v malém prostoru. I přesto jsme se do podobné činnosti hned několikrát pustili a byly z toho nepříjemné ztráty.

Do poločasu nám chybělo víc jednoduchých kolmých přihrávek za obranu soupeře, ať už vzduchem nebo po zemi. Na tyto situace netrpělivě čekali oba hrotoví útočníci Erik i Karel. Je to škoda, protože za obranou Boskovic, která hrála poměrně vysoko, prostor pro podobné situace byl.

I druhý poločas jsme začali velmi dobře. Nejvíc se do hry dostal po levé straně útočící Pavel Blaha. Při jeho průnicích a následných centrech jsme měli uvnitř pokutového území i dostatek hráčů v náběhu. Slibné akce jsme nedokázali dotáhnout do konce.

Bohužel, v 58. minutě jsme nebyli důslední při rozehraném autu na polovině hřiště, přišla dlouhá přihrávka za obranu a Ivo v brance hasil celou situaci chytnutím míče těsně za hranicí velkého vápna. Lukáš Martínek nemohl standardku lépe zahrát, střela do šibenice se ještě otřela o tyč. 2:1.

Do konce utkání zbývalo víc než půl hodiny, trvalo nám ale několik minut, než jsme se otřepali. Situace byla složitá, protože Boskovice se úplně zatáhly, výborně bránily a nebylo kam hrát. Šance jsme si ale vytvořili. V té největší po centru Tomáše Adámka neprostřelil Ondra Španěl vynikajícího Čecha. Měli jsme v závěru i štěstí, protože Michal Horák na malém vápně přeběhnul gólovou přihrávku a střelu Robina Mullera, která letěla do šibenice, vytáhnul Ivo zázračně na roh.

V závěru už to bylo jen o nakopávaných míčích bez jakékoliv mezihry. Poslední nákop a poslední akce v utkání pro nás znamenala vyrovnání. Zmatku v domácí obraně při odvrácení míče využil Ondra Španěl a nechytatelným volejem srovnal na konečných 2:2.

Dnešní zápas měl kvalitu. K velmi dobré úrovni přispěly svoji hrou oba týmy. Bylo vidět, že nám chybí více zkušeností z podobně těžkých utkání, jako bylo tohle. Paradoxně jsme dvakrát inkasovali v momentech, kdy jsme měli více ze hry. Bodu si vážíme, protože překonat nejlepšího hráče zápasu Michala Čecha byl dnes skoro nadlidský úkol, i přesto se nám to dvakrát podařilo. Předvedli jsme kompaktní výkon, který bude základem k úspěchu i příští týden, kdy na jarmark přivítáme silné Dobšice.

Boskovice – Kunštát 2:2 (1:1)
Branky: 22. a 90. Španěl

Sestava: Loukota I., Šafařík, Kuda, Ducháček, Prudil, Adamec (60. Adámek), Boček, Španěl, Blaha (90. Skoček), Stehlík, Mihola.
Připraveni do hry: Loukota O., Horák

Počet návštěv: 270747
Posledních 30 dnů: 1201 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 14