BLANENSKÝ DENÍK: Kunštát porazil po Tišnovu i druhou Kuřim. Rozhodla penalta.

Kuřim, Kunštát – Fotbalisté Kunštátu jsou v tabulce skupiny A I. A třídy až na sedmém místě. Přesto dlouhodobě dokazují, že mají jeden z nejlepších týmů soutěže. Po výhře nad suveréním lídrem soutěže, Tišnovem, v prvním jarním kole, zvítězili svěřenci trenéra Vladana Horáka i ve druhé Kuřimi. Díky brance Bočka z penalty. „Předvedli jsme podobný výkon jako v prvním kole s Tišnovem. Hráli jsme organizovaně a dobře bránili," pochvaloval si trenér Horák.

V prvním poločase vychytal Kunštátu dvě tutovky gólman Loukota, i díky němu udrželi hosté bezbrankový stav až do přestávky. O výsledku rozhodla penalta v 57. minutě. Po faulu na Jiřího Vorlického staršího ji proměnil Vítězslav Boček.

V poslední půlhodině měla Kuřim převahu a zahrávala nebezpečné standardní situace, hosté si zase vypracovali několik brejků. Těsnou výhru už Kunštát udržel. „Dopředu jsme byli hodně nebezpeční, i když jsme z toho vytěžili jen jednu branku. Potvrdilo se, že umíme hrát se silnými soupeři. Také nám jednoznačně pomohlo, že se do sestavy vrátil Stehlík a Jiří Vorlický mladší, v útoku to podpořil ještě Jiří Vorlický starší," vypočítával Horák.

Podle něj byla Kuřim silný soupeř, ale Tišnov je ještě dál. „Tišnov má přece jen silnější sestavu, takhle široký kádr si ostatní týmy v této soutěži nemůžou dovolit. Kuřim už je bez Kuldana, který šel do Tišnova, i bez Jandy a navíc měla zraněné hráče," říká kunštátský kouč.

Jeho tým umí porážet ty nejsilnější, ale také ztrácet s outsidery. I díky tomu je ze hry o titul. „Mrzí mě třeba prohra o gól v Hrušovanech i další ztráty, ale s tím se teď nedá nic dělat. Už v zimě jsme začali do sestavy zapojovat dorostence, i v Kuřimi nastoupili dva hráči ročníku 1997, Jiří Vorlický mladší je ročník 99. S takovými zápasy rostou," popisuje Vladan Horák.

Pro příští sezonu by tak Kunštát měl zase patřit k favoritům soutěže.

Kuřim – Kunštát 0:1 (0:0)

Branka: 57. Boček Vítězslav (pen.). Diváků: 130.

Autor: Hynek Skoták

Posledních 30 dnů: 1036 | Posledních 7 dnů: 236 | Poslední den: 16