A tým: FK Kunštát - AFK Tišnov 4:2 (4:1)

Fotbalové jaro nemohlo pro kunštátské barvy začít lépe! Domácí "lavina" v úvodu zápasu smetla všechno, co jí stálo v cestě. Ve 21.minutě vedl Kunštát nad Tišnovem 4:0!

Již ve 2. minutě se uvnitř pokutového území individuálně prosadil přes tři obránce Jirka Vorlický starší a zpětnou přihrávkou naservíroval gól do prázdné branky Ondrovi Ducháčkovi. 1:0.                                                                                                                                                                        V 10. minutě po bleskové spolupráci Adámek - Horák dostal Jirka Vorlický starší průnikovou přihrávku za obranu a s přehledem proměnil samostatný nájezd 2:0.                                                                                                                                                                                                                                  Ve 13. minutě si Víťa Boček ve sprintu přebral míč za "zmrzlou" obranou Tišnova a přihrával Tomáši Adámkovi, který se ve skluzu nemýlil. 3:0.                                                                                                                                                                                                                                    21. minuta a centr Jirky Vorlického staršího uklízí na zadní tyči polonůžkami (svým typickým způsobem) Tom Prudil. 4:0.

Ve 27. minutě si poranil kotník Karel Stehlík, který v posledních týdnech měl fazónu jako hrom. Lékařské vyšetření bohužel potvrdilo, že si léčba vyžádá několik týdnů. Kájovi přejeme brzké uzdravení a věříme, že se brzy vrátí na kunštátský trávník.

V dalším průběhu utkání hráli naši hráči velmi organizovaně, srdnatě a přidaná hodnota přišla v podobě výkonu Iva Loukoty, který svojí brankářskou kvalitou ještě více semknul náš defenzivní blok. Sice měl Tišnov optickou převahu a vstřelil nám dvě branky, výsledkové drama jsme ale nepřipustili.

Opět se ukázalo, že Kunštát na domácím hřišti proti silným soupeřům umí a domácí diváci to při závěrečné děkovačce patřičně ocenili!

"Těsně před začátkem utkání jsme se společně s klukama nechali inspirovat historií kunštátského fotbalu a motivovali se "velkými" zápasy v nedávné minulosti. Vítězství bylo zasloužené. Rozhodla naše chytrost a neočekávatelná řešení, která jsme předvedli při gólových situacích. Na naší straně tam bylo spoustu kvalitních individuálních výkonů, ale především jsme se prezentovali jako tým, kde si každý hráč vzhledem ke své roli zodpovědně plní úkoly." trenér Vladan Horák

FK Kunštát - AFK Tišnov 4:2 (4:1)

Branky: 2. Ducháček (as. Vorlický Jiří st.), 10. Vorlický Jiří st. (as. Horák), 13. Adámek (as. Boček), 21. Prudil (as. Vorlický Jiří st.)

Sestava: Loukota I. - Skoček, Gracias, Ducháček (72. Bednář David), Prudil, Hruška (83. Bednář Zdeněk), Horák (62. Šmerda), Stehlík (27. Doležel (90. Blažek)), Boček, Adámek, Vorlický Jiří st.