A tým prohrál v Dobšicích

V neděli na nás čekal tvrdý oříšek a to v podobě Dobšic. Na hřišti týmu ze znojemska se nám v minulosti herně ani výsledkově příliš nedařilo. Tentokrát naši hráči předvedli velmi kvalitní kolektivní výkon a při troše štěstí mohli pomýšlet i na bodový zisk.

Do utkání nenastoupil ze zdravotních důvodů Tonda Preč. I proto jsme změnili rozestavení a sáhli ke změnám na jednotlivých postech. Na středu hřiště nastoupil jako defenzivní štít Tomáš Gracias a před ním tvořivá dvojice Alois Zeman – Jirka Vorlický. Rychlostní schopnosti Graciase a Vorlického vhodně doplnil Zeman svými zkušenostmi. Nově složená trojice se v zápase výborně doplňovala a měla potřebnou variabilitu do všech stran hřiště. Individuální výkony čtveřice Gracias, Štencl, Doležel, Vorlický byly největším nedělním pozitivem. Naši mladí hráči byli ve hře hodně vidět.

První půlhodinu jsme odehráli výborně. Byli jsme aktivní a vytvořili si dobré pozice k zakončení. Oproti zápasu v Zastávce nám tentokrát velmi dobře fungoval postupný útok. Nejnebezpečnější situace jsme si vytvořili v levé straně. Víťa Boček dvakrát poslal do šestnáctky ostrý centr a Martinovi Haničincovi a Marku Štenclovi chyběly centimetry k zakončení.

Dobšice si ale dlouhodobě drží svoji kvalitu a tu ukázaly i ve 32. minutě.  Na středu hřiště se k odraženému míči dostal Čapoun a ze třiceti metrů poslal na naši branku nechytatelnou střelu, která skončila přesně v šibenici. 1:0. Inkasovaná branka nás hodně mrzela, protože do té doby bylo utkání na obě strany naprosto otevřené.

Ve druhém poločase měl zápas velmi dobrou úroveň. Domácí šli sebevědomě za dalšími góly. My jsme hráli více na riziko a snažili se o vyrovnání. V rychlém sledu přišly dva góly Dobšic. První jsme inkasovali po rychlém brejku a druhý z nařízené standardní situace.

Líbilo se mi, jak se naši hráči zachovali za stavu 3:0. Nikdo nerezignoval, naopak. V 72. minutě se otevřel volný prostor ve středu hřiště Tomáši Graciasovi. Náš nejlepší hráč v tomto utkání na danou situaci výborně reagoval a po samostatném úniku snížil na 3:1. O tři minuty později opět Gracias mohl snížit. Odražený míč na hranici šestnáctky ale namířil vysoko nad.

Závěrečná patnáctiminutovka se odehrála ve vysokém tempu. Nám to tam z několika slibných standardek nepadlo a hráče Dobšic při dvou brejcích vychytal Ivo.

Máme za sebou týden, kdy šli zápasy v rychlém sledu. Nejdříve proti Líšni, která se hemžila hráči pravidelně nastupujícími v MSFL. O body jsme přišli až v samotném závěru. Ve středu se na nás pro změnu vyzbrojila Zastávka, za níž nastoupilo několik hráčů Rosic v čele s divizním kanonýrem Petrem Malatou. A do třetice jsme po sympatickém výkonu neuspěli na hřišti Dobšic.

Teď už se ale díváme dopředu. V sobotu přivítáme na domácím hřišti Slatinu a všichni se s podzimní částí chceme rozloučit vítězně!

Počet návštěv: 271051
Posledních 30 dnů: 1001 | Posledních 7 dnů: 249 | Poslední den: 31