Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

A tým remizoval v Žebětíně

A tým FK Kunštát remizoval v sobotu na hřišti Žebětína 3:3.

Na půdě Žebětína se nehraje jednoduše. Povzbuzení dvěma domácími výhrami jsme se ale chtěli prosadit i na hřišti soupeře.

Vstup do utkání se nám nepovedl. Po dvou zápasech, kdy se naše obrana stabilizovala, tentokrát chyběl Ondra Ducháček a na defenzivní činnosti se to promítlo. Naše hra byla neorganizovaná, na hřišti nám chyběla osobnost, která by vše řídila. Na vlastní polovině jsme byli zbytečně váhaví, z toho pramenily individuální chyby, které soupeř okamžitě trestal.

V 10. minutě se domácí ujali vedení po rohovém kopu. 1:0. Rychle jsme se vrátili do hry a prostřední pasáž prvního poločasu patřila nám. Nejdříve Tomáš Adámek přihrával Martinu Haničincovi a ten v 19. minutě snížil. 1:1. Ve 28. minutě jsme již po nekompromisním zakončení Tondy Preče, který napálil míč pod břevno vedli 1:2. Bohužel nás v této části mohou mrzet další neproměné šance, kterých nebylo málo. Místo abychom do poločasu vedli o dvě tři branky, soupeř před poločasem z nenápadné šance snížil na 2:2.

Hned s nástupem do druhé půle dostáváme po chybě v rozehrávce gól na 3:2. V 55. minutě se vracíme do hry o tři body po brance Martina Haničince. 3:3. Do konce zbývalo více než půl hodiny. Měli jsme více ze hry a vytvořili si šance. Martin Haničinec neproměnuje samostatný nájezd, skrytá střela Jirky Vorlického končí těsně vedle, gól Tomáše Adámka na 3:4 není uznán pro předchozí faul na brankáře.

V závěru už nám ale chyběly síly a to i díky tomu, že některé řešení herních situací postrádalo rozum a každá ztráta míče bolela. Ani Žebětín nebyl daleko od vítězného gólu, několikrát bylo po rychlých brejcích před Ivovou bránou pěkně dusno.

V Žebětíně zápas končí za stavu 3:3 a v naší kabině zavládlo zklamání. Už po několikáté v této sezóně si i na hřišti soupeře držíme herní kvalitu, jsme střelecky produktivní, bohužel i nedůslední a váhaví v obraně což nás v tomto případě stálo dva body.

Do konce podzimu zbývá pět utkání s atraktivními soupeři a my se budeme chtít výsledkově i herně posunout.