Muži A: domácí výhra nad Svratkou Brno

V 8. kole jsme nastoupili opět k domácímu utkání. Již po druhé jsme v této sezóně změřili síly se Svratkou Brno. Na rozdíl od pohárového zápasu, kde naše mužstvo jasně dominovali, tentokrát jsme se na body hodně nadřeli.

První poločas vyzněl pro hráče Svratky. Zatímco my jsme utkání rozehráli vlažně, Brňané na nás vlétli. Byli agresivní a rychlý, už na naší polovině nás nenechali dýchat. Naši hráči pracovali pomalu s míčem, zbytečně jsme se zavírali neefektivní kombinací. V prvním poločase jsme vůbec nevyužili ve středu hřiště hrajícího Preče s Adámkem. Jejich schopnosti držet míč a tvořit hru byly nevyužity, místo toho jsme volili bezhlavá řešení, která vedla pouze ke ztrátě míče a nebezpečným brejkům hostů.

Po několika šancích Svratky (v té největší vykopával míč z brankové čáry po rohu a hlavičce Milana Macíka Tonda Preč) jsme byli rádi za poločasový výsledek 0:0 a přestávku. Během ní byla možnost některé důležité věci si vyříkat.

Druhý poločas nebylo vůbec jednoduché prosadit se proti rozjetému soupeři. My jsme se ale zlepšili. Byli jsme mnohem aktivnější a pohyblivější než v první půli. Vytížili jsme Preče a Adámka, kteří přerozdělovali míče a hru dokázali zrychlit. V rozmezí 60. – 80. minuty jsme měli velmi dobrou pasáž, která vyústila ve vedoucí branku. Postaral se o ni Tomáš Adámek, který v posledních týdnech má fotbalovou fazónu a ukázal to i proti Svratce. S přispěním teče, jeho skrytá střela skončila v šibenici bezchybně chytajícího sedmnáctiletého brankáře Smrčka. 1:0.

V 85. minutě hosté mohli vyrovnat. Hlavičku Macíka po rohovém kopu zastavila tyčka.

Na body jsme se tentokrát hodně nadřeli, o to víc si jich vážíme. Vítěznou sérii budeme chtít prodloužit na hřišti Žebětína.

Počet návštěv: 270999
Posledních 30 dnů: 987 | Posledních 7 dnů: 209 | Poslední den: 19