A tým prohrál na hřišti Šlapanic

Středeční utkání s Ráječkem se nám herně i výsledkově vydařilo. Díky vítězství 3:0 jsme se kvalifikovali mezi nejlepší osmičku kraje. Podobným výkonem jsme chtěli navázat i ve Šlapanicích, i když jsme věděli, že nás při letošní vyrovnanosti soutěže nečeká nic jednoduchého.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře a domácí toho okamžitě využili. Opora Šlapanic Kahoun hned v úvodu nastřelil břevno a o chvíli později byla za faul na domácího útočníka nažízena penalta. Šlapanice proměnily a navíc jsme museli přeskupit řady, protože v jednom z osobních soubojů byl zraněn Pavel Blaha a musel okamžitě odstoupit ze hry.

Od dvacáté minuty jsme převzali iniciativu a po zbytek času kontrolovali hru. Po druhé žluté kartě a následném vyloučení šlapanického obránce nám ve 30. minutě byla nabídnuta početní výhoda. Tu jsme mohli využít záhy, když po individuální akci Martin Haničinec nejdříve nastřelil tyčku a z odraženého míče poslal svůj druhý pokus do břevna.

Domácí velmi důsledně a zodpovědně bránili a my jsme se jen těžko prosazovali. V první pětačtyřicetiminutovce jsme byli statičtí, naši kombinaci jsme se snažili tlačit středem hřiště, kde byl prostor hodně zahuštěný.

V poslední minutě prvního poločasu se do samostatného úniku po výkopu Iva dostal Martin Haničinec, bohužel ho v dobré pozici vychytal brankář.

Druhý poločas se nesl ve znamení stálé herní převahy našeho týmu. Pohybem bez míče a využitím stran hřiště se nám podařilo vytvořit souvislý tlak. I když jsme chtěli být trpělivý a za nepříznivého stavu vycházet ze zajištěné obrany v 76. minutě udržel Kahoun na naší polovině v souboji jeden na jednoho míč pro svého spoluhráče a ten poslal Šlapanice do dvoubrankového vedení. 2:0.

O čtyři minuty později jsme se ale vrátili do hry. Střídající Erik Mihola byl sražen v pokutovém území a nařízenou penaltu proměnil Tomáš Adámek. 2:1

Zbývalo přes deset minut do konce utkání a my se nadechovali k náporu. V 82. minutě byl po druhé žluté kartě v utkání vyloučen Lojza Zeman a počet hráčů na hřišti byl vyrovnaný. V 86. minutě jsme mohli vydolovat alespoň bod. Po přiťuknutí Haničince na úrovni penalty neproměnil ve vyložené šanci Adámek, a tak se ze tří bodů radovali srdnatě bojující hráči Šlapanic.

I přesto, že to z naší strany herně nebylo vůbec špatné a druhý poločas jsme si dokázali vytvořit tlak, dlouhá přesilovka zůstala nevyužita. Mrzí mě zranění Pavla Blahy, který nám do obranné čtyřky přinesl individuální kvalitu.

Opakuje se situace z minulé sezóny, opět jsme podcenili úvod soutěže. I utkání ve Šlapanicích ukázalo, že letošní 1.A třída bude mimořádně vyrovnaná a výsledek žádného utkání nebude dopředu daný. V určitých situacích nám chybí osobní zodpovědnost o čemž hovoří i statistika, tři utkání na hřištích soupeřů/ čtyři penalty. Body budeme chtít získat doma, nic jednoduchého nás ovšem nečeká, protože přijede rozjetá Miroslav.

Počet návštěv: 270999
Posledních 30 dnů: 987 | Posledních 7 dnů: 209 | Poslední den: 19