A tým: vysoká výhra nad Bořitovem

V zápase proti Bořitovu podali naši hráči v prvním poločase nevýrazný výkon. Po změně stran diváci viděli kunštátskou kanonádu.

První poločas nebyl z naší strany herně dobrý. V předzápasové přípravě jsme se chystali na určité šablony, které jsme chtěli sehrát. Bohužel jsme se k tomu nedostali. Bořitov pozorně a disciplinovaně bránil. Náš postupný útok byl pomalý a hráči statičtí. Naši záložníci hráli příliš hluboko a nestačili doplňovat útočníky. Jen těžko jsme mohli Bořitov dostat pod tlak. Územní převahu jsme sice neměli, v rozmezí 30. - 35. minuty se ale individuálně prosadil Lojza Zeman a Víťa Boček. 2:0. V 38. minutě byl po druhé žluté vyloučen Lojza Zeman. Osobní souboj s protihráčem podstoupil tvrdě. Tak, jak je z vyšších soutěží zvyklý. V žádném případě se nejednalo o zákeřnost.

V poločasové přestávce jsme si vyjasnili základní principy naší hry. I v deseti jsme se odbrzdili, měli jsme dobrý pohyb, naši hru nezpomalovaly zbytečné přihrávky a doteky navíc. Při držení míče jsme dobře pracovali s prostorem. Do útoku se nám zapojilo mnohem více hráčů, o tom vypovídá i rozložení branek mezi více střelců. Do prvního mistrovského utkání nastoupil šestnáctiletý brankář Tomáš Holík, kterého při absenci Iva čeká ostrý start v Dobšicích. Jsem rád, že se gólově prosadili méně tradiční střelci. Dalekonosná střela do šibenice v podání Pavla Blahy nebo pěkné sólo Tomáše Prudila přes půl hřiště. To jsou momenty, které dělají fotbal fotbalem.

FK Kunštát - Sokol Bořitov 8:2 (2:0)

Branky: Haničinec 2, Boček 2, Zeman, Prudil, Blaha, Niessner

ČK: 35. Zeman

Sestava: Loukota I. (75. Holík), Blaha, Prudil, Loukota O., Šafařík (70. Zámek), Preč (65. Doležel), Zeman, Adámek, Adamec (68. Niessner), Boček, Haničinec.

Počet návštěv: 270999
Posledních 30 dnů: 987 | Posledních 7 dnů: 209 | Poslední den: 19