1.A třída skupina A: Martin Haničinec hráčem 22. kola

"Statistiky si nevedu a stopera hrát nebudu", říká muž 22. kola Martin Haničinec. FK Kunštát gratuluje k ocenění v anketě, kterou pořádá FOTBAL u nás.

Je mu 27 let a pracuje jako tiskař. Zahrál si i divizi v Rájci-Jestřebí. Je svobodný a jeho největší zálibou je sport. Kromě fotbalu i hokej, tenis a jízdy na kole. To je charakteristika hráče 22 kola Martina Haničince. Ten nám prozradil, jak se dostal do Kunštátu, koho obdivuje a také, proč se Kunštátu, tak daří.

Jaká byla Vaše cesta do Kunštátu. Pokud jsou naše informace správné, tak jste nebyl kmenovým hráčem. Takže, proč Vy a Kunštát?

Byl jsem kmenovým hráčem Drnovic, kde bydlím a kde jsem také začal s fotbalem. Cesta odtud nebyla lehká. V Kunštátě o mě měli zájem a já tam chtěl odejít, ale Drnovice mě nechtěly pustit. Nakonec se to vyřešilo přestupem a jsem rád, že jsem právě v Kunštátě, s klukama se známe už dlouhá léta.

Jak je možné, že se  Kunštátu dlouhodobě fotbalově daří? Jaký na to mají recept?

Myslím, že hlavní podíl na tom má předseda František Tenora, který se stará o to, aby všechno fungovalo tak jak má. Trenéři Vladan Horák a Petr Loukota poskládali tým, se kterým delší dobu pracují. Jedná sed převážně o odchovance Kunštátu, které doplnilo několik hráčů z okolí. Navíc moc hráčů neodcházelo a tak se mančaft ještě víc semknul a to si myslím, že je ten recept :)

Kdybyste jste mohl zvolit ze všech hráčů světa, koho byste rád v kabině uvítal a proč?

Messi -má dar od boha a od něj by se chtěl každý učit. Pavel Nedvěd - vždycky jsem ho obdivoval zato, co dokázal a dělal navíc pro sebe na tréninku a navíc hecař v kabině :)

Byl jste vždycky střelec od Boha nebo jste na sobě nějak speciálně pracoval?

Už v mládí jsem dával hodně branek, ale spíš je to o tom, že ten fotbal musí mít člověk rád a věnovat tomu čas jak na tréninku, tak i mimo něj. Chodili jsme jako žáčci kopat na bránu a každý den jsme byli s míčem. Teď většina mládeže sedí doma u počítače, a když už jde na trénink, příliš je to nebaví.

Střílíte poměrně hodně branek, kolik jich bylo nejvíce v zápase a kolik v sezóně? Vedete si statistiky?

Statistiky si nevedu, ale co si tak pamatuji, v dorostu jsem dal jednou 12 branek a v mužích jsem vyhrál střelce okresu s 23 brankami. Nyní jich mám 17 tak uvidíme, jak to dopadne :-)

Jaký je recept na střílení branek? Máte nějaký speciální trénink?

Mám trénink společně s ostatními. Řekl bych, že je to o štěstí a také umět správně vyhodnotit danou situaci.

Řekněte fotbalový okamžik, na který nezapomenete.

Když jsem hrál za dorost v Drnovicích, tak během zápasu nám přejelo auto přes hřiště :). Jinak asi zápas z podzimu kdy jsme na domácím hřišti v Kunštátě doslova přejeli Dobšice. Vyhráli jsme, tuším 6:0, poločas byl 5:0 a diváci šíleli. Říkali, že takový skvělý zápas se tam ještě nehrál a s nadsázkou dodávali, že to bylo jak Barcelona :)

Jak dlouho chcete fotbal hrát? Nemyslíte si, že se s věkem budete stěhovat na post stopera, což je v českých krajinách běžné?

Hrát bych chtěl co nejdéle, jelikož mě fotbal stále baví. Uvidím, jestli i zdraví poslouží tak dlouho, jak třeba Jágrovi :). Post stopera u mě asi nebude reálný leda, že by mě přivázali k brance, poněvadž mě to táhne pořád dopředu :)

Budete muset něco zaplatit spoluhráčům za vítězství v anketě?

Jestli se to dozvědí tak asi budu muset. Každopádně za ten hattrick mi to už napsali.

Posledních 30 dnů: 978 | Posledních 7 dnů: 225 | Poslední den: 21