Předehrávka: oba žákovské týmy ŽH bodovaly v Soběšicích

Původně měly žákovské týmy ŽIJEME HROU odehrát svá utkání v Soběšicích 28. dubna. Na žádost domácího klubu jsme zápasy sehráli už ve čtvrtek a v obou případech se nám dařilo.

Starší žáci:

FC Soběšice - ŽIJEME HROU 1:1 (0:1)

Branka: Pokorný

Nastouili: Jančík, Vítek, Pokorný, Prudil, Odehnal, Konečný J., Petrželka, Konopáč, Kleveta J., Kleveta L., Baláč, Motyčka.

Do utkání jsme vstouili perfektně. V první minutě nám vyšel po standardní situaci secvičený signál a Miloš Pokorný nás poslal do vedení parádní trefou z voleje. 0:1. V průběhu celého prvního poločasu jsme výborně a rychle kombinovali. Postupným útokem jsme se dostali do několika zakončení, které ale domácí brankář pokryl. Aktivitou a pracovitostí jsme toho soupeři do konce poločasu příliš nedovolili.

Po změně stran domácí ale svoji snahu o vyrovnání vystupňovali. Po deseti minutách získali míč na naší polovině a akci gólově zakončili. 1:1. Hráči Soběšic se z dlouhých míčů za naši obranu dostali do mírného tlaku, dnes naši kluci směrem do zadu předvedli poctivý výkon a vše ještě jistil bezchybný Roman Jančík v brance. Nechybělo mnoho a mohli jsme přidat vítěznou branku. Jakub Odehnal se po individuální akci propracoval až k zakončení, jeho střelu z deseti metrů brankář vychytal.

Herní projev starších žáků jde nahoru. U všech hráčů je viditelný velký posun v technické zdatnosti, v reakčních schopnostech i v úspěšném řešení jednotlivých herních situacích. Velkou zásluhu na tomto progresu má trenér Aleš Odehnal, který při každém treninku i zápasu pracuje detailně s hráči jak na úrovni individuální, tak skupinové.

Proti týmů Soběšic, který disponuje fyzicky vyspělými jednotlivci, produkuje důrazný a rychlý fotbal to dnes pro naše kluky bylo hodně náročné.

Mladší žáci:

FC Soběšice - ŽIJEME HROU 0:7 (0:3)

Branky: Janků R. 2, Bláha 2, Stejskal, Novotný, Sedláček

Nastoupili: Staněk, Bělehrádek, Kleveta L., Kleveta J., Sedláček, Stejskal, Novotný, Janků R., Bláha, Chmelíček.

Mladší žáci ŽIJEME HROU na hřišti v Soběšicích jednoznačně dominovali. Předvedli jsme kolektivní výkon, v němž každý z hráčů dostal prostor vyjádřit se i individuálně. Proti důsledně bránícímu soupeři jsme ani s přibývajícími minutami nijak neubrali a utkání až do konce drželi ve vysokém tempu.

Po Medlánkách a Soběšicích nastoupí žáci ŽIJEME HROU v neděli na domácím hřišti v Olešnici proti dalšímu brněnskému týmu, Řečkovicím. Podzimní vzájemná utkání slibují atraktivní fotbal. PŘIJĎTE MLADÉ HRÁČE Z NAŠEHO REGIONU PODPOŘIT!