A tým: domácí prohra se Slatinou

V domácím utkání proti Slatině jsme si asi málo uvědomili, že fotbalovou úroveň 1.A třídy netvoří pouze Líšeň a Boskovice. Jsou zde další týmy, které jsou schopné produkovat kvalitní a organizovaný fotbal a my jsme v neděli museli hodně tvrdě narazit, aby nás to přivedlo zpět k tomuto uvědomění.

Po utkání v Boskovicích jsme změnili rozestavení a hráli na tři střední záložníky, se snahou přehrát soupeře ve středu hřiště a vytvořit si z těchto prostor tlak. Už ve čtvrté minutě jsme inkasovali. Po nedůslednosti v levé straně hostující záložník odcentroval a my jsme uvnitř pokutového území nedokázali vyřešit situaci 4 na 2, dali jsme dostatek prostoru jednomu z nejlepších útočníků v soutěži Miroslavu Mikšíčkovi a ten se z pěti metrů nemýlil. 0:1.

Opticky jsme v dalším vývoji drželi více míč, ale naše hra kýžený efekt nepřinášela. Chyběla nám kreativita, kvalitnější výběr místa, naše hra byla stereotypní a lehce čitelná. Navíc jsme byli nezodpovědní v obranné činnosti. Hráčům Slatiny jsme umožnili už v prvním poločase řešit nájezdy na naši branku dva na dva. V první pětačtyřicetiminutovce díky většímu nasazení a chuti do hry nás soupeř dokonce dvakrát přečíslil 4 na 3 a jednou se z těchto situací prosadil gólově. 0:2. Ve 35. minutě mohl po samostatném úniku snížit Marek Niessner, místo střeli volil ještě přihrávku na Stehlíka, kterou soupeř zachytil.

Po změně stran jsme doufali ve změnu a v kontaktní gól. Bohužel se nám v tomto utkání nepodařilo vůbec nic. Naše úspěšnost při řešení jakékoliv herní situace byla nízká. Ve většině případů dominovala Slatina, soupeře jsme nepřehráli ani ve stranách ani uprostřed, byli jsme na všech postech horším týmem.

I přesto všechno jsme v 76. minutě slepili po dlouhém nákopu kontaktní gól, který padl z kopačky Martina Haničince, který se v rychlostním souboji dostal před obránce a snížil. 1:2. Hru jsme stáhli na tři obránce a vrhli všechny síly do útoku. O pár chvil později se hosté z brejku radovali potřetí. Centr na za zadní tyčku uklidil Mikšíček. 1:3. Hned z rozehry jsme se ještě naposledy nadechli. Filip Adamec z 25 metrů vystřelil a blokující obránce srazil míč do protipohybu brankáře. 3:2. Do konce utkání zbývalo pět minut a dostalo se i na závěrečnou standardku. Do náběhu se zapojil i náš brankář Ivo. Slatina už jednobrankový náskok ubránila a zaslouženě bere všechny body.

V utkání proti Slatině jsme zklamali sami sebe a především diváky. Po Boskovicích nám příznivci kunštátského fotbalu v průběhu celého týdne vyjadřovali podporu a na Slatinu opět dorazili ve velkém počtu. Spirálovitě se opakuje situace ze začátku podzimu. I přesto, že jsme Lipovci, Líšni a Boskovicím byli minimálně vyrovnaným soupeřem, neměli jsme štěstí a bodů z těchto utkání získali málo. Kádr máme úzký a do konce sezony je daleko. Ale věřím tomu, že náš tým má vítěznou mysl a o body si řekneme už ve Šlapanicích.

FK Kunštát – SK Slatina 2:3 (0:2)

Branky: 76. Haničinec, 86. Adamec

Sestava: Loukota I., Adamec, Šafařík, Prudil, Blaha (65. Doležel), Preč, Haničinec, Zeman, Niessner (38. Zámek), Boček, Haničinec, Stehlík (82. Bednář).

Počet návštěv: 270917
Posledních 30 dnů: 1024 | Posledních 7 dnů: 222 | Poslední den: 18