FK Kunštát

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Kunštát

Žákovské týmy ŽIJEME HROU vstoupili do jarní části

Žákovské týmy ŽIJEME HROU o víkendu vstoupili do jarní části soutěže. Mladší a starší žáci zavítali do Rousínova. Mladší žáci U12 přivítali v okresním přeboru sdružený tým Benešova a Kořence.

Starší žáci:

Rousínov – ŽIJEME HROU 2:1 (2:0)

Branka: Motyčka

Nastoupili: Jančík, Kleveta Lukáš, Baláč, Žáček, Konečný Jiří, Odehnal, Beránek, Kleveta Jaromír, Konopáč, Motyčka, Sedláček, Konečný Karel.

První mistrovské utkání starším žákům ŽIJEME HROU sice výsledkově nevyšlo. Za předvedený výkon v Rousínově se ale rozhodně stydět nemusí.

Utkání pro nás nezačalo dobře, prakticky z rozehrávky jsme inkasovali. Domácí útočník poslal nechytatelnou střelou svůj tým do vedení. 1:0. Otěže utkání drželi hráči ŽIJEME HROU, kteří se postupným útokem snažili dostat na dostřel rousínovské branky. Bohužel šlo to těžko, domácím se konstruktivně hrát nechtělo, zahustili prostor na vlastní polovině a čekali, co vymyslíme. Naší hře v prvním poločase chyběla větší kreativita a rychlá práce s míčem. Na vše jsme potřebovali až příliš mnoho doteků a obranný blok soupeře se nám rozpohybovat nepodařilo. I když jsme vyrovnávací brance po střele Jakuba Odehnala nebo Míry Motyčka nebyli daleko, ze standardní situace se před koncem poločasu prosadili domácí. „Padající list“ z kopačky rousínovského hráče skončil až za zády našeho brankáře. 2:0.

Náš tým v poločase rozhodně nic nevzdával. Hlavní trenér Aleš Odehnal změnil rozestavení a hned od první minuty druhého dějství jsme nastoupili se třemi obránci. Soupeře jsme podrobili drtivému tlaku, dobře jsme kombinovali a dokázali mnohem rychleji měnit těžiště hry. Díky tomu se nám ve stranách hřiště vytvořil prostor pro útočení. V 58. minutě se nám podařilo snížit. Karel Konečný si z levé strany přebral míč na střed a prostrčil ho na Míru Motyčku, ten rychlou střelou okolo obránce snížil na 2:1.

Závěrečná desetiminutovka se nesla ve znamení velkého náporu našich barev. Bohužel k pořádnému zakončení jsme se přes zahuštěný prostor okolo šestnáctky už nedostali.

Sympatické na našem výkonu je to, že hlavní trenér Aleš Odehnal společně se svými svěřenci ani za nepříznivého výsledku nijak neustoupil z nároků na konstruktivní hru. Z vítězství se radovali domácí, kteří v průběhu druhého poločasu, až na malé vyjímky, na fotbalová řešení rezignovali.

Mladší žáci U13:

Rousínov – ŽIJEME HROU 2:10 (0:4)

Branky: Novotný 4, Bláha 2, Sedláček, Pavlů, Janků, Bělehrádek

Sestava: Staněk, Bělehrádek, Novotný, Bláha, Sedláček, Pavlů, Janků, Kleveta Lukáš, Kleveta Jaromír, Gryc, Chmelíček.

Naši mladší žáci odehráli velmi dobré utkání. Ve všech důležitých ohledech na hřišti dominovali a přidali pěkné branky. Malou kuriozitou utkání je, že jsme zahrávali hned čtyři penalty (z toho jsme proměnili 2:-) O velmi dobré spolupráci našich hráčů svědčí i rozložení branek mezi šestici střelců.

Mladší žáci U12:

ŽIJEME HROU U12 – Benešov/Kořenec 4:3 (3:1)

Branky: Dočekal 2, Janoušek, Peša

Mladší žáci kategorie U12 sehrála v okresní soutěži velmi pohledné utkání. Oba týmy se snažili útočit a na obou stranách padali pěkné góly.