Blanenský deník: Kunštát vyhrál v Lipovci. S Boskovicemi útočí na první Líšeň.

Pořádně našlapaná je špice tabulky skupiny A I. A třídy. První Líšeň B má 28 bodů, za ní jsou Boskovice, Slovan Brno a Kunštát. Všichni 26 bodů. Slovan remizoval ve Šlapanicích 1:1, Líšeň stejným výsledkem zaváhala doma s Tasovicemi B. Boskovice i Kunštát toho pohotově využily a po výhrách se k brněnským týmům dotáhly.

Derby až do konce

Lipovec na podzim doma nikdo neporazil. Změnit to potřeboval Kunštát. A začal opravdu razantně. Nastoupil s rychlým nátlakovým fotbalem a už ve druhé minutě se trefil Haničinec. Dalších devadesát minut to byla přehlídka neproměněných šancí a výborných zákroků lipoveckého gólmana. Věkem ještě dorostenec Michal Lahodný držel svému týmu naději aspoň na bod. Jenže to by musel Kunštát domácí k něčemu pustit. „Prvních dvacet minut jsme se nedostali za půlku, soupeř tam měl ještě aspoň dvě další gólové šance," připustil za domácí Vojtěch Zouhar. Z poslední akce zápasu sice zahrozil Musil, ale to byla jedna z mála nebezpečných situací před bránou Kunštátu. Ve druhém poločase pokračovalo dobývání domácí brány, vytoužená druhá trefa ale nepřicházela, oba týmy tak musely hrát naplno až do poslední minuty. „Pro nás to byl strašně náročný zápas, ale připravovali jsme se na něj a vyhráli jsme zaslouženě," myslí si kouč Kunštátu Vladan Horák. „Kunštát vyhrál zaslouženě, nám vázla kombinace, trápili jsme se v útoku. Byl to náš nejhorší domácí zápas. Do příště to musíme zlepšit, jestli chceme uspět," dodává Zouhar. Autor: Hynek Skoták

Sokol Lipovec - FK Kunštát 0:1 (0:1)

Branka: 2. Haničinec

Sestava: Loukota I., Adamec, Šafařík, Prudil, Blaha, Preč (70. Niessner), Zeman, Stehlík (67. Mihola), Adámek, Boček (82. Šmerda), Haničinec (74. Doležel).

Počet návštěv: 270999
Posledních 30 dnů: 987 | Posledních 7 dnů: 209 | Poslední den: 19