František Tenora : FK Kunštát je pro mě sedmé dítě

Otázek na předsedu klubu nám moc nedorazilo, tak jsme pro vás připravili i vlastní, které pro vás budou určitě zajímavé.

Má "A" mužstvo náhradu za současnou brankářskou jedničku?
Určitě nemůžeme říct , že máme již dnes plnohodnotnou náhradu .Ale už je vidět světlo na konci tunelu.

Jistě víte, že za B tým už v několika utkáních chytal Tomáš Holík , který přes svoje mládí (16 let) určitě nezklamal .To že z něho roste výborný gólman ukázal i v přípravných zápasech za A tým ,samozřejmě ale musí posbírat zkušenosti.Chytá dorosteneckou divizi za Blansko , občas chytá i za náš dorost , k tomu béčko – určitě se vypracuje .Nyní k nám na hostování z Lysic přichází Tomáš Trávníček , který má velice dobrý přístup k tréninkům .Je to univerzál ,který může hrát i chytat.Mimochodem hrával v Kunštátě za dorost.

Můžete podat pár informací o nových tvářích kunštátského mužského i ženského fotbalu?
Dlouhodobě se snažíme umožnit hráčům z okolí vyzkoušet vyšší soutěž .Do Kunštátu přichází na hostování Marek Niessner z Velkých Opatovic ,který je nejlepší střelec dosavadního průběhu třetí třídy.O Tomáši Trávníčkovi již byla řeč .Největší posilou by měl být hráč Alois Zeman , který přichází na roční hostování z Vysočiny Jihlava.Rádi bychom , aby u nás pokračoval Martin Blažek z Drnovic a samozřejmě dvojice Prudil , Šafařík.U Honze Šafaříka je to komplikovanější , protože Olešnice má problémy se sestavou a Honza co by předseda klubu nemá nyní jednoduché rozhodování.V Lipovci ,ale určitě nastoupí ,jak to bude dál se uvidí.

Na druhé straně je pro nás nemilou ztrátou odchod Luboše Chloupka , který se stal na podzim velice platným hráčem.Bude hostovat v divizním Blansku a my mu přejeme ,aby se mu dařilo.

"Lukáš Mareček - trenér žen" - Děvčata započnou jarní část sezóny se staronovými hráčkami Pavlou Hlaváčkovou a Luckou Ferugovou, které znovu přichází na hostování z Boskovic. Dalé se nám rýsují dva nováčci, z toho jedna dívka hrávala kdysi za žákovské týmy a z druhé by jsme do budoucna chtěli zkusit udělat brankářku. Tým pro dělší dobu opouští Kája Kolářová z rodinných důvodů. Doufáme také, že se nám do sestavy po rehabilitacích navrátí i Irča Řehořová, která má po operaci kotníku. Nyní zjišťujeme, zda-li by jsme již mohli zapojit plně i Lenku Trubákovou, která musela stát kvůli svému nízkému věku.

Jaké jsou ambice kunštátských mužstev v jarní části soutěží?
Vzhledem k vylosování A mužstva lze očekávat , že první tři kola napoví .Lipovec venku ,pak Líšeň doma a Boskovice venku .To je výzva a uvidíme jak si s tím poradíme.Tým máme kvalitní ,kluci jsou až na malé vyjímky zdraví - takže vzhůru do boje.Výsledky minulých ročníků a tabulka po podzimu nám velí útočit na posty nejvyšší.

B mužstvo – tzv. klidný střed tabulky , dorost pokusit se hrát ve finálové skupině , ženy – porvat se o bednu,a u těch nejmladších tam není ten výsledek až tak důležitý ,tam přece žijeme hrou.Samozřejmě chceme , aby se žáci udrželi v I.třídě.

Plánují se do budoucna nějaké změny ohledně areálu a klubu FK Kunštát?
Chtěl bych připravit projekt na vybudování dvou hřišť 60x40 metrů , jedno zátěžový trávník , druhé umělý trávník.Když se podaří vykoupit pozemky škvárového hřiště mohlo by to být zde , když ne , tak budeme hledat jinou variantu.Myslím si , že by nám takové zázemí slušelo.Ale nebude to jistě ani letos ani příští rok.Budou se muset sdružit prostředky z několika dotačních titulů a to nebude jednoduché.

Letos máme zažádáno o dotaci na profi sekačku , ale moc tomu nevěřím , protože jsme čerpali už několikrát a musí dostat šanci i ostatní.

Něco malého připravujeme ve zlepšení zázemí pro diváky.

Co máte jako předseda klubu za povinnosti?
Náš klub má více jak 160členů , kteří nastupují v 11ti týmech ( včetně předpřípravky).Pracujeme ve velice skromných podmínkách ,ale o to více nás výsledky naší práce těší.Klub je v podstatě taková firma ,má své příjmy a výdaje a důležité je ,aby těch příjmů bylo více jak výdajů.Toto je asi nejdůležitější část práce předsedy klubu.Klub jsou ale hlavně lidé – všichni členové musí mít pocit , že jsme na jedné lodi a že to myslíme dobře .Klub je zázemí o které se musíme starat a za tím jsou zase lidé.Klub jsou ale také rodiče našich dětí ,kteří nám neskutečně pomáhají.Klub jsou trenéři , funkcionáři a pořadatelé .Klub jsou diváci a fanoušci.S těmito všemi musí předseda hledat společnou řeč a někdy to není vůbec jednoduché.

Na druhé straně je pro mě FK Kunštát mé sedmé dítě na které jsem náležitě pyšný a hrdý.

Jak hodnotíte dosavadní působení FK Kunštát v krajských soutěžích?
Vlastně jsme mohli dvakrát postoupit a vždy nám chyběl krůček.Teď se bijeme o další šanci.Postup ale není pro nás priorita.Chceme hrát dobrý útočný fotbal ,který se bude líbit .Ale hlavně chceme v Kunštátě vytvářet podmínky ,aby se zde hrál krajský fotbal i další roky.

Váš typ na umístění „A“ týmu na konci sezóny?
I přes těžké vylosování tipuji 1.-3. místo.

Nehodlá se FK Kunštát jako organizace více zaměřit na omezení nadávek při utkáních? Když se tak agilně snažíte vést mládež, tak je až absurdní slýchat na stejném plácku nejrůznější nadávky.
Tak to je otázka na tělo, určitě děti používat tyto výrazy neučíme. Bohužel určité nespisovné výrazy uslyšíte i na našem trávníku, rozhodčí ale poslední dobou tyto projevy trestají, takže si myslím, že situace se zlepšuje. Samozřejmě se snažíme působit na naše seniorské kategorie tak, aby podobných úletů ubývalo.

Posledních 30 dnů: 989 | Posledních 7 dnů: 190 | Poslední den: 23